Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Možná už s odstupem času od původní diskuse nikdo můj příspěvek číst nebude, ale i tak nemohu odolat napsat svůj názor. Zvonkové vysadil můj tatínek více jak před 30 lety na zahradě v SČ (o kterou jsme bohužel přišli). Nikdy před ani po tom jsem tak úžasně chutné jablko neobjevila. Těžko si proto vybírám v ovocnářských prodejnách jablka k uskladnění na zimu, protože se nemohu ubránit srovnání s ním. Pro mne je nenahraditelné - bylo vždy bezkonkurenčně chutné - jeho nakyslá chuť měla švih - teď mi všechna ostatní připadají úplně bez chuti - jako tráva, mdlá, případně nasládlá, ani nevoní a nic co by mi přišlo k chuti (neumím si představit, že bych měla chuť po nich v misce sáhnout, kupuji je tedy jen abych něco koupila a konzumovala - žádná radost). Ještě tak typu rubín - ten má voňavou chuť, ale ta nakyslá zvonkového má ještě něco navíc, jako prémii nabízelo vůni, šťavnatost, krásnou bílou křupavou dužinu a dlouhou trvanlivost - nejdelší ze všech a až do konce bylo moc dobré a chutné, netrpělo chorobami. Moc mne mrzí, že se nedá pěstovat ve stěně - v novém domově totiž na jiný typ jabloně nemáme místo. Stejně si ho zkusím sehnat na co nejnižším kmínku, vysadit podél zdi a udržet ho v nízkém vzrůstu (abych nenarušila sousedské vztahy) a budu ho považovat za poklad na naší zahradě a dar, pokud se mi podaří nějaká jablíčka sklidit.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika