2. rok letní jabloně Piros



host - 167.77 (?)
21.2.2013 14:19

Jé to je nádhera, to je tříletý stromek? Kdy jste ho sázeli, na podzim, či na jaře? Já mám stromek sázený na jaře r. 2011 a je nějaký drobounký, minulý rok se mi polámal..jen co sleze sníh vyfotím.. A jaké má plody, když jsem kupovla, vychvalovali ji, že je nenáročný a má šťavnaté sladké plody.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6510) - 14.199 (?), 20.3.2012 11:29

To je právě to divné na příspěvcích. Oba stromky vypadají tak nějak divně. A letošní zima zas nebyla snad tak krutá, aby stromky byly takto zdecimované.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 20.3.2012 11:41

No nevím. Ale údaj - korunka byla slabá a přes zimu se polámala - mi nějak nesedí. Podle obrázku to vypadá, jakoby stromek okousal srnec. Větvičky od polámané korunky by jinak zůstaly ležet pod stromkem.
   Prakticky každoročně mi zapadnou všechny keřové rybízy sněhem, stejně jako školka s naštěpovanými podnožemi. Ale polámaného nikdy nic není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.9 (?), 22.3.2012 22:10

Je to celkem jednoduché: Na povrchu sněhové přikrývky se vytvoří krusta, a jak sníh odtává, co je pod ní, bere sebou. Letorosty i dvouleté větvičky nejsou žádnou překážkou. Pokud v zimě několikrát neobejdu stromkové angrešty, zbudou mi po nich jen kmínky.

Paní se v diskuzi "prokecla", kde se zahrádka nachází, a protože bydlím ve stejné oblasti a o 130 m níže, mohu si dovolit být tak kategorický. Byl bych u nás takhle kategorický i při poněkud nižší nadmořské výšce. Tu péči a trpělivost jsem myslel na ty semenáče, u jabloní na vegetativních podnožích je zde péče mrháním času. Mám jednoho souseda, který vysadí stromek, do pěti let ho vykope, koupí a vysadí nový (někdy radši hned dva). A tak pořád dokola.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 148.21 (?), 22.3.2012 23:44

U nas je kazdorocne vela snehu, no este sa mi nestalo, ze by som v predjary, ked ich striham, nasiel nejaku zlomenu vetvicku smiley P.Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 23.3.2012 9:14

U nás je taky hodně sněhu, dokonce se někdy na něm vytvoří ta krusta. U nás ovšem, když taje, tak sníh - včetně té krusty - odtává obvykle odzhora a nikoli od země, takže krusta s sebou žádné větvičky nebere.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.41 (?), 20.3.2012 7:49

Řídila jsem se podle rad..Do vykopané jámy jsem dala lepší hlínu s hnojivem, kořeny jsem zakrátila, terminál a větvičky, snažila jsem se do jedné roviny..těch větviček tam bylo i při koupi málo a byly krátké a ta zima to ještě polámala..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 20.3.2012 9:23

Uvidíte letos. Pokud jsou stromky sázené na jaře, řez by měl být hluboký, skoro na založení nové korunky. V době, kdy má stromek růst, teprve bojuje s vytvářením kořenů. Je možné, že letos hezky vyrazí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 58.114 (?), 25.7.2012 8:53

Můj tříletý stromek Piros právě ukazuje první plody.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 167.77 (?), 21.2.2013 14:19

Jé to je nádhera, to je tříletý stromek? Kdy jste ho sázeli, na podzim, či na jaře? Já mám stromek sázený na jaře r. 2011 a je nějaký drobounký, minulý rok se mi polámal..jen co sleze sníh vyfotím.. A jaké má plody, když jsem kupovla, vychvalovali ji, že je nenáročný a má šťavnaté sladké plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika