Zcernala hrusen



pohodar - (46) - 59.40 (?)
20.8.2015 23:57

Zdravím všechny zahrádkáře,

prosím řeknete mi, co se stalo s mou hrušní? během týdne takto zčernalo listí a téměř všechno opadalo, jako by byl podzim.. hrušeň je už stará kolem 35 let, tak jsem myslel že odešla stářím, nebo těma vysokýma teplotama, ale hrušen vedle je v pohodě. Poradíte co se mohlo stát a jestli je strom už na vykopání, nebo se na jaře vzpamatuje.. děkuji

podzim
podzim
podzim 2
podzim 2
kůra stromu
kůra stromu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 139.40 (?), 16.4.2015 15:48

Při výsadbě pokryji živé kořeny kvalitní zeminou a zaliji vodou až vznikne bahýnko, které dobře obalí kořínky, ty pak ihned čerpají vodu do kmínku. Pak dosypu zeminu a zaliji, dokud pije.

Vysadil jsem tak 160 stromků, nezahynul ani 1. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.231 (?), 16.6.2015 12:56

Podarilo sa zachrániť ten stromček??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kitin170 - (6) - 205.202 (?), 16.6.2015 15:25

Ahojte predminuly rok som mal nieco podobne, vsetky listy v kratkom case uplne scerneli akoby zhoreli ale neopadli, teda len minimalne mnozstvo, zvysok bol na dotyk skoro v poriadku a len tazko ich bolo mozne odtrhnut - presne ako zdrave, len boli cierne a zhruba polovica ich bola potrhana, stromcek som uz v duchu odrovnal, ale akosi som si nenasiel cas ho vykopat a tak ostal do jesene. Listy opadli pomerne skoro (ovela skor ako ostatnym hruskam) no nejako som na neho stale nemal cas. Minuly rok na moje prekvapenie stromcek opukal novymi listami a zaciatkom leta zacali listy zase cerniet, no tentokrat uz scernela sotva 1/3 korunky. Stromcek od vysadby este ani raz nezakvitol, no kedze to vyzeralo ze zije, okrem jarneho postreku proti prezimujucim skodcom som ho nechal tak a cakal co bude. Na moju velku radost tento rok (5 rok po vysadve) na jar krasne vypucal a prvy krat aj zakvitol. No po krupobiti na nom zostalo sotva 7 hrusiek, tak snad aj ochutnam :).  Doteraz neviem co mu bolo, pisem len ako moju skusenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 16.6.2015 17:48

Globalizace nutně přinese i nové neznámé choroby.Jak v humanitním, tak i rostlinném lékařství.Jsou to okolnosti, které musíme bez velkého překvapení a rozčarování předvídat a být také obezřetnější.Týká se to jak prodejců(a to především),tak i nás, spotřebitelů.Každé plus nese sebou i mínus.Jen tomu suchu bychom neměli tolik "dláždit cestu(y)"...   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Silviu Szkipala - (4) - 169.30 (?), 18.6.2015 8:27

ahojte,

posadil som tento rok stromy u noveho domu. 15 stromov, vsetko mozne. prva odysla hruska, tak som kupil novu a zasadil. isla krasne. ale zase nieco chytila na listy. su po krajoch cele cierne. tu je aj foto. tak ci neviete poradit co stym? mam to niecym strieknut? viac polievat? odstryhnut?

dakujem za rady.

Hruska, cierne listy
Hruska, cierne listy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pohodar - (46) - 59.40 (?), 20.8.2015 23:57

Zdravím všechny zahrádkáře,

prosím řeknete mi, co se stalo s mou hrušní? během týdne takto zčernalo listí a téměř všechno opadalo, jako by byl podzim.. hrušeň je už stará kolem 35 let, tak jsem myslel že odešla stářím, nebo těma vysokýma teplotama, ale hrušen vedle je v pohodě. Poradíte co se mohlo stát a jestli je strom už na vykopání, nebo se na jaře vzpamatuje.. děkuji

podzim
podzim
podzim 2
podzim 2
kůra stromu
kůra stromu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika