Williamsova vo vyske 450 mnm a viac



host - 81.42 (?)
14.4.2014 16:30

Williamsova vo vyske 450 mnm a viac

Je to velmi divné, že will. po deseti letech ještě nekvete. Toto nemá s opylovačem co dělat. Otázka je, zda je to vůbec Will., nebo taky semenáč.

Mně kvete Will. už ve školce a to někdy i na pyrus communis(semenáči) a v každém případě na kdouli nebo Pyrodwarfu. S kácením bych počkal, pokuásil bych se stromek přeroubuvat. jinak jak píše pan Moudivláček, je třeba více informací o stromku.

Wendy

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 44.66 (?), 26.10.2013 10:53, zobrazeno: 7871x

Dobry den.. mate niekto prakticke skusenosti s pestovanim hrusky williamsovej [aj cervenej ],  vo vyske 450 mnm a vyssie? ako sa jej dari? ake ma plody a rodivost?.. nikto o tomto nic podobne nepise, teda aspon ja som   o williamsovej nic take nenasiel..dakujem vam

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 26.10.2013 11:10

Pěstuji ji sice v poloze nižší, ale studené jako by taková, jak píšete, byla. Rodivost je stejně vysoká, ale chuť plodů je, zejména v chladnějších letech,   o dost méně aromatická. Často se vyskytnou menší a kaménčité plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.66 (?), 29.10.2013 10:39

dakujem pekne pan Vysloužil, ja som 450 mnm.. a niesom v mrazovej doline tak vyskusam aj cervenu aj zltu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.92 (?), 13.4.2014 13:53

Mám skromný dotaz. Může mi někdo poradit proč hruška wiliamsová červená nekvete a prakticky již 10 roku čekám jestli tuto urodu se mi podaří ochutnat. Prováděla jsem řez, prováděla jsem kroužkování a stále se objeví pouze listy. Již letos jsem byla rozhodnutá že tento stro zlikviduji, ale stále se mi chce věřit, že se někdy urody dočkám. Hruška je v kraji asi 250 m.nm. Poradí mi někdo? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 13.4.2014 14:00

Doplňte chybějící informace,přidejte foto stromku:1)název,typ podnože,2)hrušňová rez,3)nejbližší, vhodný opylovač,4)ohýbání letorostů,5)za jakým účelem, a jakým způsobem bylo provedeno kroužkování,6)vitalita nových přírůstků7)hnojení-čím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 13.4.2014 16:07

Hrušeň je cizosprašná rostlina,a ke zdárnému opýlení potřebuje vhodného opylovače v blízkém okolí.Vhodného proto, že se hrušně mimo jiné dělí taky podle doby ve které kvetou, lze je rozdělit do čtyř základních skupin.Jestliže se odrůda, která kvete v první časové skupině sejde s odrůdou, která kvete ve čtvrté skupině, jejich kvetení se nesejde, tedy k opýlení nedojde.Ideální situace nastane, když se odrůdy sejdou v rámci jedné časové skupiny kvetení.K opýlení může dojít i se sousední květní skupinou, ale časový průnik kvetení je kratší.Vzájemná inkompatibilita odrůd hrušní mě není známa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 13.4.2014 22:46

Za 10 let by měla hrušeň   dávno kvést. Existují odrůdy, které do plodnosti vstupují později (Clappova, Boscova), ale Wiliamsova k nim nepatří. Kvete často i následující rok po výsadbě. Přítomnost či absence opylovačů nemá samozřejmě na kvetení žádný vliv. První, co bych doporučil,  je přestat strom řezat. Ohýbat letorosty je taky možné, ale konkrétně Wilimsova ochotně nasazuje květy i na zcela kolmém dvouletém dřevě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 14.4.2014 16:30

Williamsova vo vyske 450 mnm a viac

Je to velmi divné, že will. po deseti letech ještě nekvete. Toto nemá s opylovačem co dělat. Otázka je, zda je to vůbec Will., nebo taky semenáč.

Mně kvete Will. už ve školce a to někdy i na pyrus communis(semenáči) a v každém případě na kdouli nebo Pyrodwarfu. S kácením bych počkal, pokuásil bych se stromek přeroubuvat. jinak jak píše pan Moudivláček, je třeba více informací o stromku.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 14.4.2014 18:20

moje zkušenosto s clappovou po deseto letech v lonském roce prvně kvetla a zarodila košík výbornech chutnejch plodu na dvou stromcích protože jsme dělali výsadbu kolem pole jabloně přemístnili jsme tam i hrušně ujmuly se a už krasně kvetou 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika