Škůdci a choroby na hrušních



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.232 (?)
5.5.2017 5:36
M.Votrubec: Mne to pripadá ako mechanické poškodenie listov silným vetrom (+ chlad). Nezdá sa mi to ako choroba či škodca. IH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.232 (?), 5.5.2017 5:36
M.Votrubec: Mne to pripadá ako mechanické poškodenie listov silným vetrom (+ chlad). Nezdá sa mi to ako choroba či škodca. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadimŠ - (5) - 250.205 (?), 7.5.2017 13:33

Zdravíčko, připojím se s dotazem

Na podzim jsem nasadil 4 hrušně (různé odrůdy, jeden pěstitel), hrašně začaly rašit celkem pozdě (2 teprve až nyní), puky při rašení jsou tenké a dlouhé (viz. foto 1)  dvě hrušně co narašily trochu dřív, tak mají listy zkroucené (foto 2)

Snažil jsem se vygooglit nějaké obdobné choroby, ale žádná neodpovídala tomu, co je na těch mojich

Doufám, že bude něco z fotek rozeznatelného, snažil jsem se fotit nějak slušně, ale s fotákem se moc nekamoším

foto 1
foto 1
foto 2
foto 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 228.237 (?), 7.5.2017 14:48

A ten dotaz máte jaký? Nikde ho ve vašem příspěvku nevidím. cheeky

BTW nevidím na vašich hrušních žádný problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.205 (?), 7.5.2017 15:29

to je tak, když člověk dělá víc věcí zaráz :D

dotaz měl být: jsou listy v pořádku nebo něčím poškozené? (škůdcem - jakým? mrazem?)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.15 (?), 7.5.2017 15:33

foto 2 - pokial su vnutri stocenych listov male niekolkomilimetrove biele larvicky tak by som to tipoval na bejlomorku hrušňovú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 135.134 (?), 7.5.2017 15:46

Mně hrušně raší stejným způsobem, po čase se listy rozbalí. Nemyslím si, že by jim něco bylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.246 (?), 7.5.2017 19:27
RadimŠ: Podľa fotiek ťažko povedať, každopádne by som počkal ako to bude vyzerať keď sa listy rozvinú. Zatiaľ je predčasné robiť nejaké závery. Súhlasím s Petrom z H., že mladé nerozvinuté listy hrušiek často budia dojem akoby boli postihnuté chorobou, pričom sú v poriadku a rozvinú sa v zdravé olistenie. Na fotkách je úplne zdravá mladá hruška Erika vo výbornej kondícii, na 2.fotke a potom na 3.fotke v detaile je mladý ešte nerozvinutý list, ktorý nevyzerá práve zdravo (ale je úplne v poriadku). IH (P.S.: Ak listy zostanú zdeformované aj po ich rozvinutí, bude treba zistiť príčinu - tou môže byť byľomor hruškový (foto 4), vlnovník, mrazové poškodenie, herbicíd atď.).




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.246 (?), 7.5.2017 19:57
RadimŠ: Mimochodom, čo je to za "prístroj" na tej Vašej druhej fotke v ľavom dolnom rohu, z ktorého sa dymí? Prikurujete tým stromkom niečím? Ako je to v skutočnosti ďaleko od hruštičky (fotka môže opticky klamať)? IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.15 (?), 7.5.2017 20:12

Pan Radim je zrejme vcelar. Je to dymak pouzivany na "umiernenie" vciel pocas prehliadky vcelstva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdeňka Kvapilová - (1) - 147.61 (?), 9.5.2017 14:30

Dobrý den,

chtěla bych požádat o radu co s se stromkem dělat. Hrušeň ´Garden Pearl´ Pyvert byla letos zakoupena a po měsíci zasazení takto vypadá viz. obrázek je to mrazem nebo škůdcem?

Děkuji Z.K.

Hrušeň ´Garden Pearl´ Pyvert
Hrušeň ´Garden Pearl´ Pyvert
Hrušeň ´Garden Pearl´ Pyvert
Hrušeň ´Garden Pearl´ Pyvert
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika