Roubování hrušní



host - 166.20 (?)
24.1.2007 21:54
Začněte najaře, řezem to je stejné. Potom uvidíte jak jste úspěšný a šikovný. Pokud se to nepovede, naučíte se zdokonalit techniku řezu a zkusíte v srpnu.   VašekB
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 92.31 (?), 22.1.2007 22:07, zobrazeno: 66419x
Dají se hrušně roubovat přímo ze stromu na strom? Ve kterém období? Který způsob je nejvhodnější?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 23.1.2007 20:59
Jádroviny obecn se roubují  a ujímají velmi dobře. Hrušně se z jádrovin ujímají nejlépe, ale roubují se nejhůř, neboť mají tvrdší dřevo. Roubujete-li kopulací, můžete tak činit kdykoli, pokud ještě nejsou rouby vůbec nebo jen minimálně narašené.  Za  kůru se může roubovat až teče míza a to už začínají pupeny rašit, takže je lepší mít rouby nařezané dříve.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.31 (?), 24.1.2007 12:18
Našel jsem tento příspěvek k problému roubování ze stromu na strom :

Klasický postup je řezat rouby v zimě (kolem vánoc a v lednu, ale když nemrzne) a roubovat na jaře za mízy. Ale protože máme problémy s uchováním roubů, osvědčilo se nám roubování za zelena (v červenci). Nesmí být horko a sucho, hned po odběru roubů se z nich odříznou listy, roubuje se co nejdříve, krátkými rouby. Ujímají se celkem dobře.

Takže kdy a jak je to nejlepší?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.20 (?), 24.1.2007 21:54
Začněte najaře, řezem to je stejné. Potom uvidíte jak jste úspěšný a šikovný. Pokud se to nepovede, naučíte se zdokonalit techniku řezu a zkusíte v srpnu.   VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 2.2.2007 21:26
Roubovat ze stromu na strom je sice možná výhodné, ale v praxi to vždy nejde. Obvykle totiž rouby nebereme z vedlejšího stromu v naší zahradě, nýbrž často ze vzdálených lokalit (často stovky km, poštou aj.). Letní čerstvé rouby (analogie očkování)  se velmi špatně chovávají i krátkou dobu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 92.31 (?), 5.2.2007 16:33
Takže konkrétněji: Když jsem zahradu před lety kupoval, bylo mi řečeno, že ta hruška je Grosdemange. Jelikož  měla výborné plody, ale stojí moc u plotu, vysadil jsem o pár metrů vedle novou Grosdemange. Jenže když začala plodit, nemá to s původní hruškou nic společného. Takže jsem si řekl, že do té mladé tu starou doroubuju a ta stará pujde do kamen. Myslel jsem, že rovnou ze stromu na strom to bude nejjednodušší. Nebo né?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.8 (?), 4.3.2007 20:14
Tenhle příspěvek: Klasický postup je řezat rouby v zimě (kolem vánoc a v lednu, ale když nemrzne) a roubovat na jaře za mízy. Ale protože máme problémy s uchováním roubů, osvědčilo se nám roubování za zelena (v červenci). Nesmí být horko a sucho, hned po odběru roubů se z nich odříznou listy, roubuje se co nejdříve, krátkými rouby. Ujímají se celkem dobře. - se týkal peckovin. U jádrovin (jabloně, hrušně) je  lepší "klasika". S hrušněmi je, jak už zde bylo řečeno, pro začátečníka víc potíží, kvůli tvrdému dřevu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.89 (?), 24.1.2007 23:04
Nevěřte tomu, že to jde moc snadno. Pokud se vám povede 1 roub ze 3, jste na začátečníka docela dobrý. Četl jsem ale o zahrádkáři (tuším v Rukověti zahrádkáře od ČZS) co rouboval ostrým kuchyňským nožem - i jemu se část roubů ujmula - inu příroda je mocná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 2.2.2007 21:31
Pokud je kuchyňský nůž perfektně nabroušený půjde to stejně. Za mízy lze úspěšně rouibovtl za kůru šroubovákem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.1 (?), 4.3.2007 8:22
kdyz je kura sylna jde roubovat do kury vyriznete klinek kury 2-3cm jako by ste rezalklinek na kozi nozku nerezat az do dreva kuru vyloupnete ikdyz neni miza az na drevo roub seriznout jako na kopulaci a pak ze stran do spycky aby pasoval do zarezu zamazete voskem ovazete paskou vetsi rany balzamem nebo vodou reditelnou barvou okraje kury voskem a spycku roubu .muzete roubovat ze stromu na strom tet v breznu uz to de nemusite cekat na mizu narouboval jsem uz tak mnoho roubu jednou ze 108 roubu se ujalo asi 95 ks. kdyz je kura hodne sylna ana povrchu tvrda je treba vrchni cast oskrabat jinak se vam stupy nuz .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika