Rez hrušňová - vím jak na ní



host - 91.21 (?)
10.6.2010 0:05

Rez hrušňovou je třeba likvidovat přímo na jalovcích.Ořezával jsem napadený jalovec v dubnu a když jem viděl jak je houbou napadené dřevo tak pomůže jedině pila a oheň.Na podzim půjdou ostatní a už mě na zahradu nesmí přesto že hrušně nemám.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 49.50 (?), 14.5.2010 22:07

Odolné proti rzi jsou azijské hrušně měl jsem semenáč odrůdy Naši a ten rez neměl jen ty hrušky nejsou dobré.Letos po městě v parcích bylo hodně vidět rez na jalovcích polehavých čínských oranžový rosol na zduřelých větvích hned jak začali deště začátkem května dnes jsem pozoroval že na mé hrušni již jsou znát rezavé skvrny začíná prorůstat rez listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 205.29 (?), 14.5.2010 22:32
To jste si všiml zajímavé věci. Nelenil jsem a zašel jsem za známým co pracuje v zahradnictví, zjistit jestli jsou odolné odrůdy hrušní. Říkal že ano, ale že bohužel u některých, které byly odolné, postupem času také dojde k napadení. Jak je ta hrušeň asi stará? Řešili jsme jestli je odolná i nějaká stará odrůda, protože ty odolné jsou poměrně nové druhy. A jinak mi také potvrdil, že rez na plodech není. (jen úplně výjimečně, a jsou to červené puchýře, později s těmi výtrusy) ale že to ještě neviděl ani na žádném silně napadeném stromě. Ale že je plno jiných chorob, které mohou bý zároveň na plodech, když rez je na listech. Stejným postřikem se obvykle zlikviduje i všechno co je pak na plodech, takže tyto postřiky je určitě dobré dělat, ikdyž někdo nemá rez.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 247.1 (?), 9.2.2013 22:18

Loni jsem měl tak silně napadeny strom - podruhé, že výskyt byl i na malých plodech hrušně, po likvidaci ručně sbíraných napadených listů z celého stromku na větvích zbylo cca 2% nezávadných listů.

Loni jsem se k postřikům nedostal, nyní mám přípravek Dithane DG Neotec (Baycor se prý už nevyrábí). Uvidíme letos.

R.Křenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 126.206 (?), 22.4.2016 10:02

Bohužel Baycor se už nevyrábí a neprodává. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 198.185 (?), 8.6.2010 10:49

Je pravdu mezihostitelem rzi hrušňové jen jalovec čínský a jalovec chvojka? Domníváte se, že jalovec plazivý není hostitelem této rzi? Děkuji za odpověď. Helena H. Olomouc  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?), 20.5.2013 8:52

Zaujímalo by ma, či infekný tlak tejto choroby v tomto roku je aj u Vás tiež výrazne nižší, alebo ako ste na tom s hrdzou hruškovou?Bajas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.39 (?), 8.6.2010 16:29

Plazivých jalovců je celá řada druhů a laik je dost těžko od sebe poznává, i některým zahradníkům to dělá problémy.

Z plazivých jalovců jsou nejčastěji pěstovány odrůdy jalovce vodorovného - Juniperus horizontalis, dále jalovec Juniperus procumbens a jalovec šupinatý "Modrý koberec" - Juniperus squamata Blue Carpet. TYTO jalovce NEJSOU zimními hostiteli rzi hrušňové.

I jalovec chvojka je plazivý (především jeho nejpěstovanější odrůda Tamariscifolia). Tento jalovec JE zimním hostitelem rzi hrušňové.

(Snad jsem Vám alespoň trochu pomohl.)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 9.6.2010 1:43

Jen doplním - kromě jalovce chvojky a jalovce čínského jsou rzí napadány i odrůdy jalovce prostředního (J.media), které byly dříve řazeny k jalovci čínskému - kultivary Pfitzeriana.           Zdraví Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 158.9 (?), 9.6.2010 22:53

Na thuji smaragdové se rez asi nevyskytuje, že?Mám hrušku taky napadenou.Jak budu mít chvíli, připojím foto listů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.21 (?), 10.6.2010 0:05

Rez hrušňovou je třeba likvidovat přímo na jalovcích.Ořezával jsem napadený jalovec v dubnu a když jem viděl jak je houbou napadené dřevo tak pomůže jedině pila a oheň.Na podzim půjdou ostatní a už mě na zahradu nesmí přesto že hrušně nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika