Rez hrušňová - vím jak na ní



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?) 
24.4.2015 0:02

No jistě, pěstovat podle měsíce, když to přestane fungovat v posteli tak nastrouhat roh z nosorožce, chřipku léčit homeopatiky s koncentrací (údajného) léku 0.0000000000001%...

Pokud to funguje - to znamená, že je řada statisticky významných pozorování - byl by to velmi zajímavý předmět výzkumu. Škoda, že jsem zatím o žádném (seriózním) neslyšel. Odmítnout zdravý rozum a řídit se "pocitem, že by to mohlo fungovat", je cesta přímo do pekel. Začnete s neškodným lunárním kalendářem a skončíte s čepičkou z alobalu na hlavě, abyste se nezbláznil ze všudypřítomného záření z mobilů, budete vycházet, jen když na obloze nejsou čáry od letadel, protože to nás z letadel práškují vlády vyspělých zemí, které se spikly v čele s tou nejvíc ďábelskou amerikánskou, která nám zatajila kontakt s mimozemšťany...

Omlouvám se, že jsem tak ostrý, ale podobný případ teď máme v rodině. Není to veselé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Tibor z UH - (47) - 222.63 (?), 24.4.2015 21:46

Pro p. Lojzu :  Oceňuji, že jste si s reakcí pohrál a neodbyl to jedním řádkem. Věřím, že to máte s dotyčným těžké. Omluvu příjmám.  A nemějte obavy, já chodívám zlatou střední cestou. Kromě sportu a pečlivosti - tam chci maximum.  Četl jste vlákno funguje lunární kalendář?

Tibor z UH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.69 (?), 19.3.2024 12:54

dnes si zabudol uzit prašky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.19 (?), 18.4.2020 7:32

Dano, zkuste si pár větviček sama, opravdu to nic neni.Já mám na menší hrušni 5 druhů a vždycky jsem větvičku rouboval ze stromu na strom v březnu. Stačí při návštěvě zahradnictví při nějaké koupi poprosit o kousek větvičky, doma seříznout a naroubovat. Já používám jako pásku elektrikářskou izolační zůženou na polovic, chytne se vám všechno, tak jako mně, opravdu to chce jen zkusit.K.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 126.206 (?), 22.4.2016 10:05

Jenže spóry se přenášejí na velkou vzdálenost, muselo by se vykácet jalovce nejméň ve vzdálenosti 1 km. To by se asi sousedům nelíbilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.140 (?), 22.4.2016 10:50

Ošetřuju současně s jabloněmi.Před květem Syllit, těsně před květem mix. Tercel+Merpan.Po odkvětu mix.Discus+Dithane.Letos nahradím Dithane přípravkem Delan.Napadení rzí je minimální.Nedávno jse četl o škodlivosti rzi hrušňové.Při napadení 50% listové plochy je napadení kalamitní, ohrožující nejen plodnost ale i celý strom.Ale odhadněte to, zvláště pokud se choroba dále vyvíjí.Zbývá tedy účinná preventivní ochrana. Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.196 (?), 28.4.2017 15:34

Pokud jalovce nechcete, nebo nemůžete prořezat (nejsou vaše), můžu doporučit mechanický sběr a likvidaci oranžových rosolovitých výrůstků dřív, než zaschnou a vypráší se. Několik let za sebou obírám chvojky v okolí vždy koncem dubna, hned jak se rosol za vlhka objeví.

Dříve moje hruška shodila listí díky rzi už v půlce srpna. Co to svinstvo sbírám, vydrží zelená až do října. Je to sice celkem kontaktní sport, ale jalovce nezničím a můžu to udělat i u souseda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 205.29 (?), 12.5.2010 2:43
Ano máte pravdu, že teď při deštích je dobré postřik zopakovat. Já jsem to neuvedl, protože ho nedělám, menusím, neboť dávám pozor a likviduji rez na jalovci mechanicky kned jak nabobtná a potřu místa Baycorem. Nákaza se mi tak na hrušeň nedostane a stačí skutečně ten postřik před rozpukem. Samozřejmě pokud má někdo sousedy kteří na tyto věci kašlou, je dobré postřik zopakovat. Ještě bych se vás rád zeptal z jakého zdroje jste zjistil nákazu plodů rzí? Obávám se že to bude něco jiného. Porotože ikdyž jsem měl rez na hrušni hodně, hrušky byly vždycky v pořádku. A také pochybuji, že by se mýlil Václav Větvička.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.242 (?), 12.5.2010 6:24

Má cenu ještě teď, když jsou docela velké lístky, stříkat proti rzi? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 12.5.2010 22:27

Z jakého zdroje jste zjistil nákazu plodů rzí? Jak jsem již uvedl, většina listů na stromě byla velice silně napadena a podobné útvary byly i na plodech. Plodů nebylo mnoho a skvrny byly podobné těm na listech, bylo to někdy koncem srpna.  Proto si myslím, že rez byla i na plodech.

Následující rok jsem ošetřil jak popisuji výše a rez se následně neobjevila, plodů bylo asi pět, hrušeň téměř nekvetla. Zajímavé je, že asive vzdálenosti 10 m v okrasné části zahrady jsou dva jalovce (chvojka), podrobně jsem je v době, kdy jsem prováděl postřik prohlížel a ač jsem se snažil, žádné útvary rzi jsem na nich nenašel. V blízkosti jsou však další zahrady s různými jehličnany, a tak není vyloučeno, že jsou ty jalovce i tam. Tam jsem se však neodvážil jít.

A ještě jedna zajímavost. Vedle této napadené hrušně roste jiná, bohužel jsem se zapomněl zeptat na odrůdu, ale myslím si že by to majitelka stejně nevěděla, a ta byla naprosto zdravá s pěkným nasazením plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika