Řez hrušně a jabloně



host - 234.55 (?)
16.3.2018 13:36

Chtěl bych poprosit o radu, mám Williamsky 5.5 roku staré-viz foto, chci se zeptat, jestli mám stále zakracovat postranní větvě a tvarovat korunu, nebo nechat strom tak jak je, děkuji.hr

Ja by som ich ostrihal, sú trochu husté. Inak sú to pekné stromy. Postekujete ich proti hrdzi hruškovej alebo sú zdravé aj bez postreku?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 111.26 (?), 6.3.2018 15:15

Moc se omlouvám napsala jsem to špatně. Mám dvě mladé hrušně kmen tak 15-20 cm a ty chci přeroubovat a použít rouby z mé staré hrušně. Starou hrušeň opečovávám a takouvý strom v žádném případě nepřeroubuji. Rzí trpí málo a kamenčitost nemá.

Ty mladší chci přeroubovat tak že pokrátím kosterní větve a rouby za kůru.

Jen nevím kdy je ten pravý čas. Když raší nebo déle?

Děkuji

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 6.3.2018 15:31

Když raší nebo déle?

Je vidět, že jste z Čech. Na Moravě říkáme pozdějc. wink Roubovat můžete kdykoli, když teče míza a jde odchlípnout kůra. Na rozdíl od peckovin, které je třeba za kůru roubovat až v květu nebo později (dýl), je interval u jádrovin poměrně dlouhý. I tak neuděláte špatně, když s prací počkáte co nejblíž k době kvetení, kdy je tlak mízy větší a dík teplému počasí rouby rychleji raší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.26 (?), 6.3.2018 20:54

Moc děkuji pane Vysloužil. Moc si cením Vaší odpovědi. Fórum pročítám a snažím se učit. Chtěla jsem se ujistit že ta doba je správná. Počkám tedy na pozdějcwink

Zatím budu študovat co s tou kameničností.

P. Hlavatý děkuji za upozornění ale kolik lidí ví kdy byla která hruška vyšlechtěná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.70 (?), 6.3.2018 15:50
Bojnická jesenná bola vyšľachtená v r.2002... IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.40 (?), 13.3.2018 20:27

Chcem sa spýtať, či je vhodné teraz strihať jablone, - presvetlovací a zmladzovací rez, ak na druhý týždeň, hlasia mrazy, v noci aj -10 st..?

Neviem, či teraz začať s rezom, alebo radsej počkať..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 14.3.2018 9:42

Ničeho se nebojte. Jestli máte dost času, tak počkejte, protože při pěkném počasí je práce příjemnější. Ale to je jediná výhoda. Já řežu stromy už od ledna, jinak bych to všechno nestihl. A i když to není ideální termín, nijak to stromům nevadí. Výjimkou jsou meruňky a broskvoně, na ty nesahám, před nimi mám respekt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 107.244 (?), 16.3.2018 12:06

Chtěl bych poprosit o radu, mám Williamsky 5.5 roku staré-viz foto, chci se zeptat, jestli mám stále zakracovat postranní větvě a tvarovat korunu, nebo nechat strom tak jak je, děkuji.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.55 (?), 16.3.2018 13:36

Chtěl bych poprosit o radu, mám Williamsky 5.5 roku staré-viz foto, chci se zeptat, jestli mám stále zakracovat postranní větvě a tvarovat korunu, nebo nechat strom tak jak je, děkuji.hr

Ja by som ich ostrihal, sú trochu husté. Inak sú to pekné stromy. Postekujete ich proti hrdzi hruškovej alebo sú zdravé aj bez postreku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 16.3.2018 14:10

Prostříhat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.244 (?), 16.3.2018 15:24

Proti rzi radši stříkám,  o kolik tedy zkrátit? O třetinu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika