Proč



host - 20.207 (?)
28.9.2020 12:17

Asi máte pravdu, protože stromek je na stejném místě 2 roky a nic se nědělo, až letos, kdy jsem na jaře vyhloubil a ohraničil menší políčko na zeleninu, osazené obrubníky a zeminu nandal ke třem stromkům v blízkosti... Terén se navýšil kolem stromků asi o 10 cm což nejspíš s intenzívní závlahou stačilo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 20.207 (?), 27.9.2020 20:56, zobrazeno: 4574x

Zdravím, páni zahradníci,

tak letos odepíši další stromek, tentokrát hruštičku, jedinou, kterou mám...

Asi tříletá hruška, roubovaná na kdouloni, letos se na spodní části kmínku objevilo na tmavé místo, mylele jsem, že to je dřevnatění kmínku, ale neni.Zkrátka povrchová kůra odumřela.Snad je to přílišná péče a časté zalévání, jinak si nejsem vědom něčeho přehnaného.Loni mi tímto stylem odešel dvouletý stromek jabloně.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 28.9.2020 9:27

Asi sadíte stromky hlouběji, než by bylo zdrávo-místo štepování je v úrovni nebo kousek pod úrovní zeminy-správně to má být několik cm nad. Posléze dochází k téměř nepřetržitému pronikání nečistot do místa zatím nedokonalého srůstu podnože a štěpu. A tak to pokračuje až končíangry!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 20.207 (?), 28.9.2020 12:17

Asi máte pravdu, protože stromek je na stejném místě 2 roky a nic se nědělo, až letos, kdy jsem na jaře vyhloubil a ohraničil menší políčko na zeleninu, osazené obrubníky a zeminu nandal ke třem stromkům v blízkosti... Terén se navýšil kolem stromků asi o 10 cm což nejspíš s intenzívní závlahou stačilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 20.207 (?), 29.9.2020 16:44

Ještě jeden dotaz...

Stromek zatím nevypadá, že by chtěl odejít, ale je mi jasné, že příští rok nevyraší, nebo vyraší a uvadne. Mám na něm naroubované od letoška a loňska 3 další druhy které se ujaly, jde mi o to, když si letos koupím novou Konferenci, jestli budou letošní výhony k jarnímu naroubování na nový stromek, nebo jestli už budou přes zimu zaschlé...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 30.9.2020 12:28

Neházejte flintu do ržicheeky! Stromek zatím žije, snad to i přes zimu ustojí. Jestli ho chcete posílit, tak mu neprodleně poskytněte podzimní formu cereritu či jiné draselné hnojivo. To lehce zapravte do půdy, tzv.naširoko, asi do vzdálenosti 1metru-ne ke kmínku, tam nechejte alespoň 10cm sterilního prostoru. Ránu nad zemí můžete stříknout různou rostlině přátelskou desinfekcí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 20.207 (?), 1.10.2020 19:41

Stromek má od kořenů 15 cm nahoru mrtvé tělo, neni tam kambium, kterým by šly živiny a voda.Nyní přežívá ze zásob.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 1.10.2020 20:52

Používal jste mulč? Ještě bych to nevzdával.Ošetřil bych poškozené místo a celý kmínek měďnatým přípravkem v koncentraci pro ošetření broskvoní proti kadeřavosti.První postřik nyní na podzim a druhý na jaře (v půli března) přípravkem Champion v koncentraci 0,6% a nebo Kuprikol.Pozor na mulčování! Nesmí se dotýkat kmínku.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 10.10.2020 19:28

Přisadil bych ze severní strany ke stromku mladý hloh a přikájením bych ho přirouboval ke kmínku zachraňovaného stromku.

Hlohy nyní snadno poznáte, ještě nemají opadané listí. Pokud jich bude více 3-5 dvouletých, můžete podroubovat i z více stran než jen ze S.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 2.10.2020 7:07

I ta jabloň v pozadí má na kmeni černý svislý pruh-snad mrazová deska, sluneční úžeh? A ta jablka v trávě-proč, jak dlouho je tam necháváte ležet?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 117.245 (?), 11.10.2020 8:04

stalo s mi to samé jen u jabloně a to po větší dávce hnojiva s nadměrnou zálivkou a co jsem udělal? skoušel jsem přemostit roubem to neuspělo tam kde jsem kuru oškrábal až na dřevo je nyní suchej flek tam kde jsem jen povrchně ránu oškrábl a zatřel balzámem roste dál místo bez kury se začíná zavalovat od kraje tedy je to už dva roky od té události a žije takže jemně očistit desinfekce určitě dobrá a zatřít balzámem a nehnojit hnojivy pokud jste tam dakl ten cererit odstranit tu navyšenou hlínu jak jste psal snížit a jemně přihnojit ale jen kompostem tod mé nrady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika