Přiroubování druhé odrůdy



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 143.63 (?) 
12.10.2010 7:47
Děkuji za odpovědi!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 186.2 (?), 12.10.2010 16:32

Ještě jsem našla, že slabší růst má Amfora, která zraje i později než Konference. Jenže nejsem s to nikde vyčíst, jestli se vzájemně opylují. Také jsem se dočetla, že Amfora vyžaduje dobrou půdu, a my máme celkem mělkou půdu, pod kterou je jíl. Tak nevím, jestli by to byla dobrá kombinace, co myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 61.6 (?), 12.10.2010 18:34

Intersterilitau hrušní asi existuje, ale je vzácná. Není-li Váš stromek jediný širokodaleko, neřešte to. Každá plodná hrušeň chce dobrou půdu, hrušně obecně hlubší a spodní vodu ne moc vysoko. Holt musejí růst tam, kde máte zahradu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zyka - (14) - 162.129 (?), 10.2.2012 16:19

Dobrý den, mám odrudu Amfora a chtěl bych do ní ještě naroubovat podzimní a letní odrudu. Jako podzimní asi dám Karinu ale potřeboval bych poradit s letní odrudou, která by v růstu nepřerůstala pomalu rostoucí Amforu a Karinu. Vím že by asi šla Williamsova ale tu už nechci, dále mě zaujala Diana měla by pocházet také křížení Konference ale nevím jak je na tom s růstem a odolností.   

Zýka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 143.218 (?), 10.2.2012 21:53

Dobrý deň! Čo poviete na odrodu Nitra, príp. Bojnická jesenná?  Info nájdete na str. Výskumného ústavu ovocných a okrasných drevín

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zyka - (14) - 159.152 (?), 12.2.2012 11:36

Děkuji, na Nitru jsem už také koukal je to pěkná hruška ale asi bude problém ji u nás sehnat a táké všude kde jsem o ní četl informace tak je uváděno že roste bujně, což by po naroubování do Amfory byl asi později problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 12.2.2012 11:47

Nitru neodporúčam, zasadil ju tak 20r dozadu môj otec, neviem na akej podnoži..v suchom roku trpia deformáciou plodov a ich trvanlivosť je nulová... pri dozrievaní opadávajú, ak ju utrhnete zrelú, máte deň na to aby ste ju zjedli, rýchlo hniličkuje od stredu, v chladničke vydrží 2-3dni... Dobrá tak na to, že idete okolo stromu a odtrhnete si a zjete... privrúbľovávam do Nitry iné odrody, aj také od cesty, čo sa mi páčili... aj Dicolorku od p.Paľa wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika