Plané hrušně



host - 234.37 (?)
17.4.2018 22:21
Neuskodi jej toto presadenie? Vyzera ze ma +/- 10 rokov. Ja tiez som zopar takychto hrusiek navrublovoval za kôru ale nechavam ich na mieste. Jednu uz si aj niekto odkopal/ukradol so zapestovanou korunkou, no ale s tym treba pocitat ked to je na viditelnom mieste
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 168.81 (?), 5.4.2018 22:21

Jiná hruštička na okraji pozemku, přesazení pláňky na trvalé místo jaro 2017, v síle skoro zápěstí, roubování cca 110 cm nad zemí 2017 (odrůda sousedova oblíbená), postupná redukce obrostu kmínku. JG

silnější pláňka
silnější pláňka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 5.4.2018 22:23

A ještě jeden pohled. JG

silnější pláňka
silnější pláňka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 7.4.2018 14:24

Běžný letorost na Vysočině ještě neraší a dal by se použít.

Letorost hrušně Williamsova, Třebíč 7.4.2018
Letorost hrušně Williamsova, Třebíč 7.4.2018
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 7.4.2018 21:23

Pokud proudí míza, rouby hrušní lze v pohodě brát a použít. I když mají pupeny zelené špičky, dají se naroubovat a ujmou se. Platí to ovšem jen pro jádroviny. U nás ještě ani ty zelené špičky nejsou, kůra už ale pomalu odchlípnout jde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 17.4.2018 21:40

Ve svých příspěvcích z 5. 4. jsem psal o přesazení planých hrušní a jejich roubování hned po přesazení.
Ale jde to i obráceně. Před 3 dny jsem navštívil „svoji zdrojnici“ planých hrušek a objevil jsem tam „hruštičku“, kterou jsem narouboval loni mizernými, maličkými rouby a hned na ni zapomněl. Teď se mi moc líbila. Boscova, slušné srůsty i růst, zdravý kmínku 120 cm v síle paže v zápěstí. Tak jsem přeházel 3 t zeminy a zasadil jí na zahrádce. Pěkná, že? Na obrázcích je před „závěrečnou výsadbovou úpravou“. JG

Boscova po přesazení
Boscova po přesazení
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.37 (?), 17.4.2018 22:21
Neuskodi jej toto presadenie? Vyzera ze ma +/- 10 rokov. Ja tiez som zopar takychto hrusiek navrublovoval za kôru ale nechavam ich na mieste. Jednu uz si aj niekto odkopal/ukradol so zapestovanou korunkou, no ale s tym treba pocitat ked to je na viditelnom mieste
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 17.4.2018 23:36

No, obecně přesazení asi momentálně stromku (stromu) uškodí. Ale je také otázkou, co je vlastně dobré a co je špatné.
Asi je lepší přesazovat mladší, menší stromek, protože je to technicky snadnější, lépe zvládatelné. (Ale ze zkušenosti vím, že větší stromek mi zaplodí dřív. Také jsem se snažil kopat opravdu velké jámy.) Nesetkáme se však někdy u prodejců s malým stromkem, se kterým se zacházelo velmi špatně?
„Moje zdrojnice“ je klínek bývalého políčka zabíhajícího do lesa. Krmeliště divočáků, zvěře. Místo k jejímu odstřelu. To přináší „úpravy“ porostu v místě s ohledem na výhled a dráhu střelby (vytrhání, vyřezání toho, co tomuto účelu překáží). Další stromky poškodí, zlikviduje, častý pobyt zvěře.
Názor může být, případ od případu, různý. Moje zkušenost je, že vztah lidí k ovocnému stromu v krajině je převážně špatný. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 17.4.2018 21:47

A obrázek detailu roubů. JG

Boscova detail roubů
Boscova detail roubů
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 23.4.2018 19:32

Tak už lítají. Snad nám ty hrušky nesežerou. JG

Saturnia pyri
Saturnia pyri
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 23.4.2018 19:52

Tihle nemají zuby. Já jsem je ještě letos neviděl. Budu muset v noci pustit světlo. Zatím nám jen padají nadbytečné plůdky hruštiček. Na hruškách a na meruňkách mi řádí brouci (krasci).

Propad hruštiček
Propad hruštiček
Brouk za rohem
Brouk za rohem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika