Opadané plůdky po odkvětu



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?)
8.7.2016 12:00

Letos prasklo u Radany jen pár plůdků někdy v polovině května, od té doby zatím nic, i když tu byly v poslední době docela vydatné deště.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 8.7.2016 12:00

Letos prasklo u Radany jen pár plůdků někdy v polovině května, od té doby zatím nic, i když tu byly v poslední době docela vydatné deště.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 8.7.2016 13:10

V jiném vlákně bylo podobné hnědnutí listů, jako jsem vkládal na obrázku, označeno jako spála růžokvětých. Po pravdě se mě moc nezdá, že by se to takto masivně projevovalo zrovna na hrušni. Vedle mám několik keřů hlohyně (která je v ohrožené skupině) a ta zasažená není.

Konkrétně bych otázku formuloval takto: Může podmáčení, nebo silné přelití způsobovat praskání a opad plodů? Půda je silně jílovitá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 8.7.2016 14:32

Může podmáčení, nebo silné přelití způsobovat praskání a opad plodů? Půda je silně jílovitá.

Těžko říci. Každopádně podmáčená, přelitá a silně jílovitá - to jsou půdy, které hrušně bytostně nesnášejí. Tuplem na kdouloni. Praskající plody a zhnědlé listy ale nebývají typickým příznakem, Spíš špatný růst, chabá plodnost, mrazové desky, drobné plody, podprůměrná chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 8.7.2016 15:19

Také jsem si myslel, že je to jílovitou půdou (jílem), ale u jiných odrůd se toto nedělo. Nakonec jsem začal s aplikací bóru a zatím je to dobré. Řešil jsem to tu v jiném vlákně a probíral to s pány Rodem a Susem - k ničemu konkrétnímu jsme nedospěli, ale právě podoba příznaků při deficitu bóru mě nasměrovala k jeho použití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 8.7.2016 16:20

Mám o tři metry vedle Williamsovu a ta roste bez problémů (rez už beru jako normální součást pěstování). Místo Radany chci zasadit dvě hrušně japonské. Tak zjišťuji, jak moc si mám pohrát s výsadbovou jámou, případně s meliorací (to jsem zatím dělal jen na exotičtější subtropické keře a stromy).

Na čem je Radana roubovaná netuším, v době výsadby jsem se o to totlik nezajímal, ale předpokládám, že na kdouloni. Pořízená byla ve Fytosu a nebo u Fišera v Plzni před cca 12 - 13 lety.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika