Nemoc hrušně



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?)
5.6.2014 11:08

Mně to připadá jak od svilušek, i když hrušně nebývají tak napadány jako jabloně či švestky.  Rozhodně se ale podle mě nejedná o chlorózu z nadbytku vápníku, ta vypadá jinak a i na kdoulích se vyskytuje jen na opravdu převápněnch půdách. Podobně, jako Josefa mě taky napadnul ten herbicid. Nemusíte o něm ani vědět, lidé jsou někdy různí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 41.143 (?), 4.6.2014 21:31

Děkuji pane Josef za reakci. Tohle poškození je od vyrašení. Herbicid to nebude, hrušeň je uprostřed zahrady tak úlet herbicidu je vyloučen, vedle ní jsou brambory, réva, rybíz a další hrušeň, vše bez poškození. Já herbicid vůbec nepoužívám. Asi před týdnem jsem aplikoval Atonik. Mám podezření na Fytoplazmové chřadnutí hrušně. Bohužel víc fotek nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 4.6.2014 21:35

Zjístěte typ podnože, a napište její přesný název.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 4.6.2014 21:37

Podnož je kdoule, klon tam není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 4.6.2014 22:02

Ptám se proto, protože jsem tak nějak, v duchu tušil kdouloňovou podnož.Tyto podnože nemají rády nadlimitní koncentraci CaCO3 v půdě,jinak trpí žloutenkami.Semenáče hrušní (pyrus communis) snáší i vyšší koncentrace CaCO3 než kdouloňové podnože.Jakou půdu máte pod hruškama?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 4.6.2014 22:20

Děkuji, ale na zahrade mám kdouloň, tá roste a plodí. pH v H2O mám 7,68 v KCl je 6,98.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 4.6.2014 22:43

Nevím jak podstatně dokáže ovlivnit Ca v zálivkové vodě koncentrací PH v půdě při vzniku žloutenky.Dále je třeba vzít v potaz skutečnost, že všude na jednom pozemku, parcele nebude stejný půdní profil, o totožném složení prvků.V minulosti mohla být v některém místě při stavbě domu vápenka, nebo mohla být někde "uklizena"z očí stará omítka, cihly,sutiny.Jinde byl záhon s pěstovanými brambory, a tedy půda v místě vyhnojená, prokypřená.Proto mohou být rozdíly na stanovištích kdouloní odlišné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 5.6.2014 10:58

Takže to nebude nějaká karanténní choroba? Jinak budu muset hrušeň vykopat. Jde mi o to, aby se to rozšířilo. Když to bude z nadlimitní koncentraci CaCO3 jak psal pan moudivláček &galloway pippin pomohlo by nějaké hnojivo ke kořenům... síran amonný, lignosulfonát Fe. Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 5.6.2014 11:08

Mně to připadá jak od svilušek, i když hrušně nebývají tak napadány jako jabloně či švestky.  Rozhodně se ale podle mě nejedná o chlorózu z nadbytku vápníku, ta vypadá jinak a i na kdoulích se vyskytuje jen na opravdu převápněnch půdách. Podobně, jako Josefa mě taky napadnul ten herbicid. Nemusíte o něm ani vědět, lidé jsou někdy různí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 5.6.2014 12:08

Na snímku jsou lokálně zapředeny pavučinky, podobně jako u svilušek.Nejsou vytvořeny plošně na celé rostlině, nebo to není patrné, a mohly být vytvořeny jinými pavoukovitými tvory.

Na listech vidím poškozenou nervatůru rovnoměrně, na celé listové ploše.Přikláněl bych se k poruchám ve výživě, nebo k nějaké nemoci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 5.6.2014 12:17

S tou nervaturou máte pravdu, ale jen částečně. Když se podíváte na listy s opravdovou chlorózou,  mívají zeleně zbarvené cévní svazky a žluté plochy mezi nimi. Tady je to přesně naopak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika