Konkord



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?) 
7.11.2014 17:45

Nevím, ale mám dojem že je citlivý na přítomnost etylénu. Etylén se vytváří jednak při rozkladu v okolí poškození, ale také jeho obsah ve vzduchu můžete nevědomky zvýšit skladováním ovoce produkujícího etylén (banány, přezrálé podzimní a letní jablka) nebo slabou cirkulací vzduchu (ne/větráním).

Ovoce zatím ve sklepě nemám, je u severní fasády chalupy v přepravkách (mimo toho, co je v domě jako příruční zásoba pro konzum).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 14.56 (?), 8.11.2014 7:40

Concorde je dost citlivy na upal, minulorocne letne horucavy spalili 3/4 listov na uhol, takze uroda nebola takmer ziadna. Tak snad v buducom roku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 37.17 (?), 1.4.2015 13:11


Hrušeň Concord je prý dost odolná. Jaké máte zkušenosti? Hlavně mi jde o rez hruškovou? Rádi bychom nasadili na zahradu hrušeň, ale nechceme stromy stříkat (čas, peníze, není to zdravé..).

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 1.4.2015 13:26

Hrušeň nestříkám, ale manželčinu památeční Chvojku (60 m od hrušně) pravidelně v okamžiku prvního výskytu plodnic. Když se postřik povede, je chvojka až 3 roky čistá a hrušně jsou dobré stále (tedy i jalovce v sousedství neřeším).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 20.9.2015 22:59

Zloději, zloději, ve dne v noci chodějí. indecision Ovšem, co letos dělá hmyz a ptáci, to jsou přímo žně těchto škodlivých činitelů. Stromek Generála Leclerk byl obsypaný plody, jenže ptáci plody buď rozklobaly, nebo jsou napíchané a hnijí. Jak dopadly minulý rok ty Concordy jsem psal výše. Škoda. Tím pádem je to i nadále velká neznámá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika