Jakou odrůdu?



host - 168.69 (?)
16.9.2015 14:04

A co Hardyho máslovka? Máte s ní někdo zkušenost, hlavně co se týká strupovitosti a rzi? Děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 168.69 (?), 14.8.2015 17:44, zobrazeno: 4050x

Chtěla bych poradit s výběrem 1 hrušně. Ráda bych, aby měla korunu úzkou, né rozložitou, nejlépe čtvrtkmen, průměrně plodila, stejně tak velikost plodů aby byla průměrná a chutově dobrá, šťavnatá, bez tvrdých peciček uvnitř a také odolná. Mám vybráno z odrůd Morava, Blanka a Bohemica, jenže nevím jestli moje požadavky splnují. Děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.131 (?), 14.8.2015 22:33

Dívala jste se na Databázi odrůd ovocných plodin? Podle popisu tam mají užší vzpřímené koruny Bohemica a Morava.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.8.2015 11:34

Nevím, ale myslím, že požadavky zadavatelky jsou podružné. Chybí mi nejdůležitější údaje, kdy chce, aby byly hrušky k jídlu a co s plody zamýšlí. Např. pěstovat zimní odrůdu, nemám-li je kde skladovat, by byl dost velký omyl. Jestli má být strom u chaty či chalupy, kde pobývá přes prázdniny, pak to chce letní odrůdu. Jestli naopak tráví léto u moře, potom je lepší pozdnější odrůda, atd. Menší úzkou korunu, s vysokou plodností chutných plodů navíc s dlouhou dobou sklizňové zralosti, tvoří Konference. Blanka má tak velké plody, že jeden člověk jej nesní. Bohemica vyžaduje skladování. Morava mi bídně plodí a ani příliš nechutná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.69 (?), 16.8.2015 8:48

Máme RD se zahradou a sklep, kde se jablka a hrušky dají skladovat, a doma jsme pořád, takž mi je vcelku jedno, kdy se budou hrušky sklízet, jen jsem začala přece jenom uvažovat o letní odrůdě. Mám raději měkčí hrušky a ty podzimní, si myslím, že by byli dost tvrdé... Začínám uvažovat o Alfě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 128.53 (?), 16.8.2015 12:01

Letní hrušky mají omezené použití, musí se rychle spotřebovat, nemohou se skladovat.

Pokud nemůžeme vysadit více stromů, doporučoval bych zimní cv, mně se osvědčila Decora, která dozrává ke konzumu v listopadu - únoru, chuť má sladce navinulou, máslovité konzistence. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.69 (?), 16.9.2015 14:04

A co Hardyho máslovka? Máte s ní někdo zkušenost, hlavně co se týká strupovitosti a rzi? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika