Jaké odrůdy - Ústí nad Labem



Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?)
9.2.2009 18:54

Dobrý večer.Já bych jen oba pány doplnil o konkrétní odrůdy.Jablko: Ametyst a Hana.Hrušeň:Clapova máslovka a Boscova lahvice(na semenáči),třešeň:Burlat a Horka na podnoži Colt nebo jiné pomalu rostoucí podnoži.Mám obavy, že podloží na Vaší zahradě bude štěrkovité a chudé na humus a kořenová soustava kdoule(a možná i Coltu) nedosáhne na vodu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 128.226 (?), 9.2.2009 11:01, zobrazeno: 5490x

Prosím všechny nadšence o poradu nejvodnější letní odrůdy hrušně, jablka a třešně-počítám od každého max dva stromy-do Ústí nad Labem, na relativně malou zahradu položenou na jižním svahu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 9.2.2009 11:13
Asi bych nevolil dvě letní hrušně. Mají krátkou dobu konzumní zralosti, nestihnete je sníst z jednoho stromu, natož ze dvou. Jinak Ústí leží v nadm. výšce kolem asi 100 metrů, takže na jižním svahu lze pěstovat prakticky cokoli.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 9.2.2009 15:24

Připoměl bych jednu vlastnost hrušky. Většinou potřebují hlubokou úrodnou půdu, aby dosáhly dobré kvality plodů. Pozor tedy není-li vaše svažitá zahrada na nějakém kamenitém podloží. Do relativně malé zahrady doporučuji vybírat hrušky štěpované na kdouli, které bývají méně vzrůstné. Po odrůdách se podívejte v zahradnictvích a ovocných školkách ve vašem okolí. Nedoporučuji markety.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 9.2.2009 18:54

Dobrý večer.Já bych jen oba pány doplnil o konkrétní odrůdy.Jablko: Ametyst a Hana.Hrušeň:Clapova máslovka a Boscova lahvice(na semenáči),třešeň:Burlat a Horka na podnoži Colt nebo jiné pomalu rostoucí podnoži.Mám obavy, že podloží na Vaší zahradě bude štěrkovité a chudé na humus a kořenová soustava kdoule(a možná i Coltu) nedosáhne na vodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika