Hrušeň nerodí - proč?



host - 122.179 (?)
1.12.2009 18:40

Pokud není blízko žádná hruška jako vhodný opylovač, vroubujte na jednu větev např.Hardyho, Boscovu, nebo Williamsovu a včelky nebo vítr by se měl postarat o opylení.Jen musíte s jistotou vědět, že jde o Clappovu.Ta má celou řadu opylovačů.  AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 30.11.2009 21:57, zobrazeno: 18115x

Dobrý den, na zahrádce máme již asi 10 let letní hrušeň. Za tuto dobu plodila 2x a to vždy asi 5 hrušek. Na jaře vždy kvete, odkvete a vytvoří se malé hrušky, které ale časem opadají. Chtěl bych se zeptat, čím to může být a co dělat proto, aby hrušky normálně dozrály.

Předem děkuji za cenné rady.

HS

Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 122.179 (?), 1.12.2009 8:53

Kvete a plodí občas malé hrušky?To napovídá na vývoj plodů z neopylených semeníků (partenokarpie).Pokud víte, co je to za odrůdu, pak se zaměřte na opylovací možnosti.Pokud, samozřejmě,nepěstujete nějaký semenáč, nebo hrušeň netrpí nějakou chorobou(strupovitost apod.).Přikláním se ale k tomu prvnímu.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 1.12.2009 16:35

Dobrý den, jedná se provděpodobně o odrůdu Clappova. Těch pár hrušek, co dozraje vypadají úplně zdravě (žádně fleky, žádná hniloba atd.). Chtěl bych se zeptat na ty opylovací moožnosti. Jak daleko by měla být hrušeň, která spolehlivě opyluje naší hrušeň? Koukal jsem a v okolí jsem našel jen jednu pidi hrušeň (boskova lah.), která letos měla více hrušek, než-li ta naše.  Tato malá hrušeň je od mojí vzdálená asi 100 metrů.

HS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 1.12.2009 18:07

Má někdo v okolí včely?
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 122.179 (?), 1.12.2009 18:40

Pokud není blízko žádná hruška jako vhodný opylovač, vroubujte na jednu větev např.Hardyho, Boscovu, nebo Williamsovu a včelky nebo vítr by se měl postarat o opylení.Jen musíte s jistotou vědět, že jde o Clappovu.Ta má celou řadu opylovačů.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 1.12.2009 19:34

Se včelama to nebude v okolí moc slavně, ale jablek, švestek, broskví, ořechů, meruněk, třešní, višní atd. se nám vždy urodí dost a dost. V posledních dvou letech jsem v okolí vysadil už 13 druhů hrušek, ty však ještě nekvetly.

Jinak v širším okolí od naší zahrady rostou desítky (možná i stovky) prastarých obrovských hrušní, které mívají výborné plody. Jelikož jsem se dozvěděl, že některé musí ustoupit komerční výstvavbě, chtěl bych se pokusit tyto přeroubovat na moje hrušně. Proto bych se chtěl zeptat, kdy mohu ze starých hrušní rouby odebrat.

Děkuji všem za odpovědi. HS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 1.12.2009 20:24

Rouby můžete odebrat kdykoli, dokud nejsou narašené. T.j. nyní, v zimě, na jaře.  Pokud možno ne při velkých mrazech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 1.12.2009 20:30

Díky za radu. Jak jsem se zde dočetl, tak bude stačit, když je píchnu na zastíněném míste do poloviny do hlíny? Ještě bych se chtěl zeptat, jestli je mám zakrýt chvojím a jestli mám vršky roubů namazat štěpařským voskem, proti zasychání?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 1.12.2009 23:29

U hrušní to není třeba. Rouby vydrží nenarašené a když zavadnou, namočíte je do vody. Ale jestli máte matečné stromy nablízku, jednodušší je nařezat rouby až těsně před rašením. Nemusíte je složitě uchovávat. Jiné je to s peckovinami, ty bych bral už nyní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 2.12.2009 20:46

Děkuji za radu. Stromy (hrušně),  ze kterých chci roby odebírat, rostou v mém okolí. Nyní zkusím odebrat rouby z třešně.

HS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika