Choroba hrušky (fotografie)



host - 159.50 (?)
29.6.2010 19:18
No já jsem zasadil novej stromek na podzim a mám tam to samé jak pisatel, takže asi budu točit s ním... něco podobného se mě udělalo i na okrasné vrbě :(
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 183.177 (?), 20.6.2010 20:32, zobrazeno: 21571x

Dobrý den, na hrušni se mi dělají na listu i na plodech oranžové skvrny - je možné, že se jedná o rez hrušňovou? Pokud ano, jak se jí ještě teď mohu zbavit, aby se mi nerozšířila na další plody? Děkuji Tom, fotografie zde a zde.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.38 (?), 22.6.2010 13:45

Ano, jedná se o rez hrušnovou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.39 (?), 22.6.2010 17:29

V současné době se již rez nešíří na nová místa, ale projevuje se na místech, kde se spóry rzi uchytily v dubnu, květnu.

Nevím, jestli má ještě smysl hrušně stříkat proti rzi (myslím, že v této době bude postřik již neúčinný, protože rez je již uvnitř listových pletiv).

Vaše fotografie plodu napadeného rzí je zajímavá: není to tak příliš časté, stejně jako napadení letorostů (před časem tu byla debata, jestli se rez projevuje na plodech a výhonech).

A mimochodem: ve velké Encyklopedii chorob a škůdců je mezi zimními hostiteli rzi hrušňové uvedeno, že se vyskytuje na jalovcích a tůjích; jsem přesvědčen, že v tomto se autor - slovutný odborník - mýlil (anebo mu to nějak "uteklo").

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.177 (?), 27.6.2010 11:13

Děkuji oběma za Vaše ujištění - příští sezónu s tím zatočím :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 159.50 (?), 29.6.2010 19:18
No já jsem zasadil novej stromek na podzim a mám tam to samé jak pisatel, takže asi budu točit s ním... něco podobného se mě udělalo i na okrasné vrbě :(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 29.6.2010 21:07

Autorovi publikace to neuteklo, skutečně jsou tůje významným zdrojem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 136.70 (?), 29.6.2010 21:22

Rovněž máme stejný problém s hostitelem škůdce na tůjích a jalovcích. Napadený list hrušky ze strany vypadá později doslova nechutně. Navíc mají pak hrušky v sobě zatvrdlé hrudky a křiuví se. Když jsem pátrala, jaká je bezpečná vzdálenost od tůjí, bylo mi řečeno, že alespoň 20 m.  V nové zahradě mám stromky asi 8 m od plotu a sousedi si chtějí kolem plotu vysadit tůje. Na plotě mám sice stínící síť, ale nevím, zda má účinnost proti přenosu škůdců. Spíše si myslím, že ne. Je pravda, že by tůje měly být od hrušní 2O m? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 151.38 (?), 29.6.2010 21:32

Navíc mají pak hrušky v sobě zatvrdlé hrudky a křiuví se

Co je to za píí... vina.Hrušky mají v sobě zatvrdlé hrudky(kamenčivost)proto, protože mají nedostatek některého prvku, např.boru, a né k vůli rzi hruškové!!!

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 158.9 (?), 29.6.2010 21:34

Hm a to mě tady v jiném vlákně ujišťovali, že tůje rez nepřenáší.Nešlo by tedy posřikat i tuje.Já mám problém se rzí letos poprvé a to už mám hrušky vedle nich tak 10 let.Letos(alespoň já to tak vidím) je těch chorob a škůdců nějak moc, nezdá se Vám?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.18 (?), 30.6.2010 1:23

Thuje opravdu není hostitelem rzi hrušňové, ani cypřišky, pouze tři druhy jalovců : čínský, chvojka a bývalé j.prostřední. Problém je spíše v tom, že někteří zahrádkáři říkají "tůje" všemu...

Jinak jestli dáte problematické jalovce 10 nebo 100m daleko, je už dnes úplně jedno. Rez je všude, přenáší se kilometry daleko. Jen bych ten jalovec asi nesázela přímo pod hrušeň .           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika