Boscova lahvice



host - 16.250 (?)
3.2.2013 21:32

Asi před rokem jsem pátral po téhle pruhované hrušce a nabízeli ji na nějakých německých či rakouských stránkách (zkusím dopátrat). Cena byla podle velikosti 28 či 38euro. Pan Pešek ji má v matečnici, ale pouze mladé stromky. Tedy buď objednat ze zahraničí, či počkat pár let, než je (snad)  bude pan Pešek nabízet.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?), 12.1.2013 11:48

Oharkula je jiná sorta. Pruhovaných hrušek je víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 12.1.2013 11:54

no jsou tedy hodně zajímavé, škoda, že jsem ji nikdy nikde neviděl, natož její prodej, hrušně u nás rostou lépe než jabloně. Škoda, že ta nabídka není :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.154 (?), 12.1.2013 12:27

Pan Pešek ji prodává ve starých odrůdách pokud se nemýlím :) Honza z Vysočiny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 12.1.2013 12:53

diky, teď jsem tam koukal, ale asi už má vyprodáno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.65 (?), 12.1.2013 13:40

Dobrý den,

zmínil jste zahradnictví pana Peška. Před pěti či šesti lety jsem po dvakrát nakoupila po asi patnácti stromcích a vysadila je do tří různých zahrádek. Jednalo se o staré odrůdy jabloní a hrušní, také nějaké švestky. Obdržela jsem pokaždé dosti tenké proutky, ale myslela jsem si, že to snad nevadí. Bohužel stromky stále nijak moc neprosperují (švestky nejlépe, ale jablka už méně a hrušně vůbec, to jest, nemají prakticky žádné pořádné přírustky) a nemohou konkurovat jiným později vysazeným stromkům, také starým odrůdám, od různé konkurence. Například hrušně krvavky nerostou vůbec a když jsem se jednu pokusila přesadit zjistila jsem, že má stejné kořínky, jako když jsem ji před třemi lety vsadila. Laicky usuzuji, že by to mohlo být špatnými podnožemi? Toto ale nemá být kritika zahradnictví pana Peška. Jen by mě zajímalo, jaké máte zkušenosti.

Zdravím, Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 25.1.2013 18:11

Kuriozita z nemeckej vystavy drevene hrušky.

DREVENE HRUŠKY
DREVENE HRUŠKY
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.10 (?), 28.1.2013 18:23

Důvodem proč stromek neroste většinou není jeho menší velikost. Vídám často na zahradách stagnující a nepřirůstající mladé stromky. Nepřirůstají z toho důvodu, že lidé je po zasazení úměrně nezakrátili- zmenšené kořeny nestíhají vyživit nezmenšenou nadzemní část. Doporučoval bych hlubší opravný řez.

Radim Pešek má hlavně hrušně opravdu leckdy méně vzrůstné než jsou k vidění v konvenkčních školkách. Je to z toho důvodu že jakožto ekologicky smýšlející člověk nepoužívá žádná umělá hnojiva pro rychlejší růst a obzvláště hrušně mají počáteční vývoj pomalejší než třeba jabloně či slivoně. Ale jak jsem napsal, neměl by to být důvod, proč Vaše stromky nerostou.

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.250 (?), 3.2.2013 21:32

Asi před rokem jsem pátral po téhle pruhované hrušce a nabízeli ji na nějakých německých či rakouských stránkách (zkusím dopátrat). Cena byla podle velikosti 28 či 38euro. Pan Pešek ji má v matečnici, ale pouze mladé stromky. Tedy buď objednat ze zahraničí, či počkat pár let, než je (snad)  bude pan Pešek nabízet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 13.2.2013 10:31

Už sa predavaju v nemecku, rakusku mam jednu objednanu.

SCHWEIZERHOSE
SCHWEIZERHOSE



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 10.11.2013 17:00

Na melounově zbarveny hrušky Milana Fialy jsem ještě chuť nedostal.Ač jsou svým typem zbarvení určitou raritou, chuť se může zdát býti nejasná.Boscová lahvice naproti tomu vykazuje každým rokem určité standarty, na které si člověk zvykne, a nic než Boscovku už nechce.Bohužel už je po nich!!!Teplý konec léta, a moje nevhodné skladování venku pod přístřeškem způsobily, že dozrály plody předčasně, a některé jsem musel i vyhodit.Kdybych je od počátku skladoval ve studeném sklepě, mohly o nějaký týden vydržet déle-loni to tak bylo.Bohužel nevydrží dlouho.Naproti tomu plody "neznámé Pal'ovy hrušky s náznakem ananasu drží svou struktůru dodnes, a nějaký pátek tomu ještě bude.Ale zdá se mi, že nejsou tak aromatické, jako Boscovka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika