Ako zrezat strom?



host - 82.61 (?) 
6.9.2007 12:25, zobrazeno: 4733x

Dobry den,

   chcel by som sa opytat ako zrezat prestarnutu hrusku, ktoru nechceme zrezat celu ale len hornu korunu. Totiz dole je rozvetvena a zastepena, ale horna koruna je strasne zahustena a prerastena. Problem je v tom ze pod nou je cast trechy z miestneho obchodu, plechovy plot a elektricke a telefonne kable veduce do obchodu. Neda sa zrezat priamo z rebrika, kedze z bezpecnej vysky by to slo len naraz celu korunu a hrozi poskodenie obchodu aj kablov a plota. Nehovoriac o riziku pre toho co bude rezat. Dalsia moznost je vyjst co najvysie a rezat to postupne. Ale je to uz poriadne vysoko a s pilou to nie je mozne. Tiez hrozi dost velke riziko urazu. Napadla nas moznost to teraz len nadrezat nech to vyschne a potom ked to bude lahsie zrezat postupne. Mate nejake ine navrhy? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 6.9.2007 12:37
Téměř v každém Zahrádkáři jsou inzeráty horolezců nabízejících skácení jakkoli vysokého stromu od vrcholu dolů. Podíval bych se po nich. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.167 (?), 7.9.2007 12:33
Pokud je řez opravdu nutný, tak buď horolezeckým způsobem, nebo auto s plošinou. Balancovat na konci žebříku s pilou v ruce nemá cenu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.1 (?), 14.9.2007 10:53
Jestli se jedná o strom nad vedením elektrického proudu a nepřístupný technikou budete muset řezat postupně nebo sehnat firmu. Já by sem skusil ořezávat postupně dostat se do koruny stromu nechávat pahýli aby bylo počem lést to by se muselo řezat ručně ne motorovou pilou kvůli manipulaci postraní větve naříznout z vrchní části a nechat sklonit aby držela apak doříznout a tak postupně od hora dolů pak odstranit postupně i kmen dalo by to práci ale zvládnout se to dá když mě bylo o dvacet míň tak jsem byl schopen to udělat podobně jsem ořezal brízu aby se dala porazit mezi dvěma domi. Větší větve můžete přivázat silným provazem a zpouštět dolů po odříznutí budete mít volné ruce na držení. Pás na jištění by byl takě dobrý. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika