Aka odroda do inundacneho uzemia Moravy na Zahorí - Slovensko



host - 210.6 (?)
22.11.2010 20:51

Tady bych vysadil pouze jabloně a hrušně protože peckoviny nesnáší zaplavení a přemokření.Mně v letošním roce odešly po vytrvalých deštích a podmáčení spodní vodou třešeň,višeň,nektarinka a broskev.Jabloně bych vysadil na vzrůstnějších podnožích MM106 nebo A2 a hrušně na semenáči. U jabloní bych vysadil rezistentní a odolné odrůdy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 149.226 (?), 16.11.2010 12:13, zobrazeno: 5681x

Dobry den,

Poprosim o radu. Aku odrodu hrusky, jablka,marhule(merunka) prip.broskve do inundacneho uzemia Moravy na Zahorí-Slovensko. Zem je dost tazka a blatova.Uzemie byva 2x do roka zaliate vodou cca 1,5 m na tyzden az dva.

Dakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.6 (?), 22.11.2010 20:51

Tady bych vysadil pouze jabloně a hrušně protože peckoviny nesnáší zaplavení a přemokření.Mně v letošním roce odešly po vytrvalých deštích a podmáčení spodní vodou třešeň,višeň,nektarinka a broskev.Jabloně bych vysadil na vzrůstnějších podnožích MM106 nebo A2 a hrušně na semenáči. U jabloní bych vysadil rezistentní a odolné odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.226 (?), 18.1.2011 9:48

Dobry den, chcel som sa podakovat vsetkym citatelom, obzvlast za reakciu. Hrušně na semenáči - muzete to prosim popisat blyzsie, pripadne doporucit menovito odrody na konzumaciu aj palenie. Dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.6 (?), 18.1.2011 18:06

Do takového prostředí nepatří hrušně na kdouloňových podnožích, ale na semenáči.Ve školkách je dost odrůd prodávaných na semenáči.Na pálení bych doporučil letní Williamsovu, samozřejmně i ke konzumaci, podzimní Boscovu lahvici, ze zimních Dicolor, Eriku,Bohemicu.Všechny mám vyzkoušené v oblasti z vysokou spodní vodou na Jižní Moravě.Zdravím a přeji mnoho pěstitelských úspěchů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
JJM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 255.178 (?), 18.1.2011 21:09

Já bych se nebál vysadit i nějaké slivoně.Loni u nás hojně pršelo a čtvrt roku stála voda na čtvrtině sadu.Slivoním to nijak nevadilo.Jako podnož je myrobalán.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 137.85 (?), 3.5.2011 14:57

Súhlasím s týmto názorom. Mám zahradu na Záhorí a na pôde, ktorá bola v záplavovom území Moravy do vybudovania hrádze a vodný režim tam teraz ovplyvňuje náhon k čerpacej stanici. Vysadil som tam staré odrody jabloní a hrušiek na semenáčoch a hodlám pokračovať i v sadení sliviek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika