Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ťažko túto hrušku ťažko pomologicky zaradiť, no mäže ísť o Solanku. V n. v. 620 m. n. m. Lipt. Mikuláši v areáli akýchsi starých budov, jej konare trčia cez plot. Asi 5 m. južne od nej rastie topol z meter a pol hrubým kmeňom JV. od nej budova, cez leto na ňu svieti slnko možo 1 h. od výchudu a 3-5 h. od západu. Strom starý stredne veľký (na hrušku) širokogulovitý. Zo par plodou spadlo už aj predčasne v júni a júly aj tie potom zo zelena do žlta dozrievali no mali fádnu slaku chuť. Poriadne dozrely medzi 10 - 20 Aug. a na miesto ľudí, ju do zbláznenia žraly osy. Odvážil som sa jesť len tie čo padli na trávu pri ulici. Chuť parádna sladká, prekypovala šťavou a že to tieklo!, (osy potom lietali za mňou) ale o dosť korenistejšia napríklad od Konferencie. Dlhé boly možno 6 cm.

Keď som tak hľadal v pomológiach, napadlo ma že sa možno jedná o Solanku, ktorá ma mať v horších podmienkach skoro cibulovitý tvar. Nevzdá sa mi však že by vo vyžších polohách okolo 600 m. n. m. v Lipt. kotline mohla dozrieť už v polovici Augusta (15.8.). Uznávam že jej mohli pomôcť vtedajšie horúčavy - hoc je viac menej v tieni, no vľaňajší august na Slovensku patril medzi tri až štyri najteplejšie od zač. meraní.Vo vlažnejších rokoch dozreje asi naozaj až na konci Aug. Inak všetky ostatné znaky asi sedia, posúďte na fotke strom a vrúble. Keďže by som rád prečítal názor skúsených, napísal som aji na iných vláknách.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika