Pýchavka - vatovec



host - 187.62 (?)
25.2.2017 17:37
Ja mel sadbu z Mycelium Wolf a rozprasil ji na zahrade v polistinnych mistech pod jablonema kde rostly koprivy a kde hodne mulcuju posekanou travou. Ze tri mist se po dvou letech obejevila jedna pychavka. Loni celkem ctyri. Nejvetsi jak basketbalovy balon. Nikdy pred tim tam nerostly. Samozrejme pricinnost a nasledek nemuzu posoudit jiste, ale osobne jsem presvedcen, ze se mi sadba ujala. MartinCZ
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 213.169 (?), 6.6.2010 15:06

6.6.2010 byl v receptáři návod jak vatovec sadit.Sice neprozradili kde se dá koupit podhoubí, koupit ale někde lze a potom na zahrádce či kdekoli jinde je třeba to podhoubí vpravit asi 5 cm do země.Ne na žádný záhon, ale do stínu mezi kopřivy nebo jiný neřád.Malou lopatkou zaryjete do té hloubky a trochu podhoubí tam vsypete.Bude to trvat rok než se podhoubí spojí a vyroste plod.To situování mezi kopřivy je právě proto, že houba má ráda draslík a mezi kopřivami je jí dobře.Po roce je třeba místo hnojit např.králičím trusem který má dodat příslušný draslík.Tedy hurá do toho a za rok či dva to poroste.Možná že by se dalo podhoubí sehnat zdarma, ale to vyžaduje pžesnou znalost místa kde rostly.Pokud nevíte o takovém místě, poraďte se z lesníkem či myslivcem kteří prošmejdí dvoumetrové kopřivy aby vi vystřelili a přitom mohou narazit na zbytky hub kreré tu nikdo nenašel, ale podhoubí tu čeká na vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.17 (?), 12.6.2010 0:09

dusík, ne draslík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 190.215 (?), 27.7.2010 22:28

Draslík (K) asi těžko, když reaguje s H2O, tím, že hoří. Podívejte se na složení hnojiva, je tam vždy dusík (N) ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 117.213 (?), 9.6.2011 17:13

ale v prirode sa draslik nachadza vo forme kationov K+, takze nevidim problem preco nie, poculi ste niekedy o hnojive NPK :) (Dusik, fosfor, draslik)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 121.238 (?), 9.6.2011 17:30

...dusik asi nie, pretoze by vatovec zadusil... draslik tiez asi nie, ked hori, ho to zahrieva a on, vatovec, je mu vo vate dost teplo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.84 (?), 31.3.2012 23:37

Koupil jsem si na aukru jednu sadbu Vatovce v roce 2009, v lonském roce jsem měl první sklizeň, nebyla příliž veliká, ale uvidíme kolik hub a řízečků letos bude. Asi jsem houby utrhl brzy a nenechal je vyrůst, chybama se člověk učí.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.234 (?), 5.9.2012 18:36

A ako ste sa o ne starali po sadbe? Sadili ste podľa klasického návodu alebo ste to urobili inak? Tiež by som chcel zakúpiť sadbu vatovca a dosť by ma zaujímalo, ako ste postupovali vy, keďže pestujete s úspechom... Za bližšie info budem vďačný :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.254 (?), 4.2.2017 18:01

že by reklama na sadbu z aukra? jste první komu vyristl vatovec ze sadby...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.62 (?), 25.2.2017 17:37
Ja mel sadbu z Mycelium Wolf a rozprasil ji na zahrade v polistinnych mistech pod jablonema kde rostly koprivy a kde hodne mulcuju posekanou travou. Ze tri mist se po dvou letech obejevila jedna pychavka. Loni celkem ctyri. Nejvetsi jak basketbalovy balon. Nikdy pred tim tam nerostly. Samozrejme pricinnost a nasledek nemuzu posoudit jiste, ale osobne jsem presvedcen, ze se mi sadba ujala. MartinCZ
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 130.240 (?), 25.2.2017 20:06

a jablone ako, nadalej prosperuju?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika