Pýchavka - vatovec



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Badulka - (15) - 241.113 (?) 
18.9.2008 18:42, zobrazeno: 99132x

Pýchavka obrovská- Vatovec obrovský
Langermannia gigantea
SADBA
Sadba je v originálním balení chráněna proti poškození při přepravě, sterilizováno.
Jeho plodnice dosahují za příznivých podmínek opravdu obřích rozměrů, jsou známy vypěstované exempláře i přes dvacet kilogramů těžké. Výhodou pěstování v zastíněných koutech zahrad je zejména to, že izolace od okolního světa díky plotu umožní tuto houbu dopěstovat do maximální velikosti.Po několika letech pěstování se sadba rozrůstá do širokého okolí. Podhoubí zůstává v půdě po mnoho let.
Sadba, 0,45 litrů semen, je ve formě naočkovaného obilí myceliem pýchavky obrovské. Obdobně jako u prodávané sadby Hlívy ústřičné, či jako u žampiónů.
Sadbu je nejlépe vysazovat na stanoviště zastíněné, lze využít jakýkoli kout zahrady. K sadbě dodáváme podrobný návod k pěstování. Pěstování je velice jednoduché po výběru stanoviště se sadba zapraví do půdy a po dobu 14-ti dní se provádí zálivka, po té se jen sklízí.Sadba je stoprocentní, při dodržení návodu k pěstování je úspěšná sklizeň zaručena.
Na místo se vysazuje od května do října.

Co říkáte na tento inzerát? Máte s tím někdo zkušenosti?

Díky Varmužová

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 21.226 (?), 21.9.2008 12:10

Dobrý den dnes jsem na - aukro -  četl také inzerát - pýchavka obrovská baleno ve sklenici, objednal jsem uvidíme moc nevěřím že něco někdy vyroste, ale rád se vším experimentuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Badulka - (15) - 241.113 (?), 23.9.2008 16:34

Dobrý den, určitě potom dejte vědět jak to dopadlo.

S pozdravem Varmužová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.8 (?), 24.9.2008 13:58

před dvěma měsíci jsme koupili dům, v létě nám tu vyrostly na zahradě pýchavky.Byly tu už dávno.Udělali jsme řízky.Jednou jsem si nechal zestárnout pýchavku obří a prášil jsem výtrusy nad trávníky, ale nevyrostlo mi nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 25.9.2008 22:29

Zdravím všechny, nám roste vatovec každý rok.To že se prodává sadba mně nadchlo, kdyby to za rok neklaplo, vím co dělat.Díky, a ať Vám rostouLucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 25.59 (?), 1.10.2008 11:25

Zjistil nekdo jestli je satba ucinna? Taky by se hodil na zahradu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 60.38 (?), 1.10.2008 11:51

ahoj no já jsem jí zasadila v červnu do kopřiv na 4 místa a zatím nic :(tak nevím zda to funguje chtělo by to vyjádření mykologa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ra.cermak - (27) - 159.146 (?), 30.11.2008 20:21

Dobrej mne by zajímalo jak jste dopadly já mám místečko na které chodím sbírat ale nějakej magor to našel a začal pýchavku rozřezávat fakt magor a u toho byly i pořádný žampiony a ty rozšlapává tak bych si ji chtěl nasadit dom za plot

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.17 (?), 26.5.2010 12:42

Ahoj všem, taky jsem si koupila sadbu vatovce a hned jak se oteplí a přestane denně pršet chystám se ji"vysadit"do kopřiv.Jste tady někdo, kdo jste vyseli mycelium před 2,3,4...roky, jak to vypadá s úrodou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 88.91 (?), 6.6.2010 15:11

Dobry den prosim o radu kde se da koupit podhoubi pychavky.Dnes jsem se divala na receptar tam ukazali jak se sazi ale as 1 rok se musi cekat nez vyroste.Prosim poradte mi kde si mohu obednat sadbu diky Jirina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika