Koňský hnůj a pozdější hnojení



host - 105.22 (?)
6.5.2010 0:05

Dobrý večer. Dáváme také odležený koňský hnůj pod sazenice a to tak, že vykopeme hlubší rýhu,  na dno dáme koňský hnůj rozmíchaný ve vodě /je z toho hustá kaše/, zasypene vrstvičkou zeminy, zalijeme vodou a sázíme sazenice. Hnůj si namočíme den předem, pořádně promícháme. Dokonce ho dáváme stejným způsobem i pod jahody.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 1.159 (?), 3.5.2010 8:07, zobrazeno: 15521x

Prosím o radu.Jsem začátečnice a letos mám poprvé možnost pěstovat ve skleníku.Do skleníku jsme navezli koňský hnůj a teď si lámu hlavu s tím jestli mám ve skleníku dále hnojit.Mám strach abych si nespálila papriky atd.když rostliny budu hnojit, na druhou stranu mám strach že se rostlinám bez hnojení nebude dařit.Prosím poraďte.Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6510) - 70.100 (?), 3.5.2010 9:14

Je možné, nikoliv nutné přihnojovat slabými dávkami nezasolujících hnojiv, např. Kristalon. Papriky je vhodné po nasazení plodů přihnojit ledkem vápenatým, potřebují vápno. Ono v tom hnoji zas tak strašně moc živin není, navíc se uvolňují postupně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 5.5.2010 16:05
Mám takovou představu - odleželý koňský hnůj dát pod sazenice (melouny, rajčata, papriky, cukety, lilek apod...) a to tím způsobem, že vyvrtám díru nebo udělám rýhu, na dno dám vrstvu hnoje, sazenici a zasypu zeminou. Mám jen obavy aby nedošlo k poškození kořenů hnojem. Pokud jsem dával na dno díry Cererit tak jsem jej vždy zasypal vrstvičkou zeminy aby nedošlo k přímému kontaktu s kořínky sazenice. Další varianta je dát hnůj do pytlů a do nich zasadit melouny nebo rajčata, popř. smíchat se zeminou. Nemám s hnojem žádné zkušenosti, použil bych ho poprvé. Dík za rady. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 105.22 (?), 6.5.2010 0:05

Dobrý večer. Dáváme také odležený koňský hnůj pod sazenice a to tak, že vykopeme hlubší rýhu,  na dno dáme koňský hnůj rozmíchaný ve vodě /je z toho hustá kaše/, zasypene vrstvičkou zeminy, zalijeme vodou a sázíme sazenice. Hnůj si namočíme den předem, pořádně promícháme. Dokonce ho dáváme stejným způsobem i pod jahody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 6.5.2010 6:54
Děkuji za odpověď. Nemám kde ho rozmíchat (max. v kolečkách). Možná bych ho mohl dát do děr, prolít vodou, zamíchat a nechat do druhého dne, potom zeminu a sazenici. Každopádně díky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 7.5.2010 8:08

Měl bych ještě dotaz. Kdybych dal uleželý koňský hnůj do pytlů (3/4 výšky) a dosypal zeminou do které by se zasadil meloun nebo jiná přísada, bylo by to možné pro zdárný růst? Další možnost by byla smíchat hnůj se zeminou a nebo se na hnůj vykašlat a použít zeminu s hnojivem? Děkuji za zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika