Kdy začít hnojit Kristalonem po Cereritu?



host - 182.227 (?)
1.3.2019 7:56

Rozbor půdy asi dělat nebudete. Na obalu Cereritu jsou doporučené dávky pro jednotlivé plodiny. Řídil bych se podle toho. Jestli budete přihnojovat ještě Kristalonem, můžete si to přepočítat. Obsah prvků je uvedený na obalu.

Kristalon Start bych používal jen pro rostliny, kde potřebuju velký nárůst zelené hmoty. Takže třeba na muškáty. Pro zeleninu, keře, stromky raději ten Cererit.

Počítejte s tím, že prodejci potřebují toho co nejvíce prodat. Takže dělají hnojiva na muškáty, na jahody, na stromky, kdyby to šlo dělat samostatné hnojivo na tu hrušku druhou zleva, s radostí jej udělají. Ty hnojiva pro běžné používání jsou však na jedno brdo. Stejně nikdo rozbor půdy nedělá, takže jaké hnojivo použijete je jedno, P

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
dadka - (7) - 210.31 (?), 28.2.2019 23:01, zobrazeno: 7139x

Dobrý den. Rozházela jsem dnes po zahradě Cererit, kdy mohu začít hnojit Kristalonem START? Aby to nebylo přehnojené... Děkuji.

Není ten Cererit zbytečný, když se hnojí Kristalonem?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 1.3.2019 6:59

To takto nelze říci. Není až tak podstatné kolik kombinovaných hnojiv zvolíte, jako co hnojíte, kolik hnojiva použijete a jaký je obsah prvků v půdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 1.3.2019 7:56

Rozbor půdy asi dělat nebudete. Na obalu Cereritu jsou doporučené dávky pro jednotlivé plodiny. Řídil bych se podle toho. Jestli budete přihnojovat ještě Kristalonem, můžete si to přepočítat. Obsah prvků je uvedený na obalu.

Kristalon Start bych používal jen pro rostliny, kde potřebuju velký nárůst zelené hmoty. Takže třeba na muškáty. Pro zeleninu, keře, stromky raději ten Cererit.

Počítejte s tím, že prodejci potřebují toho co nejvíce prodat. Takže dělají hnojiva na muškáty, na jahody, na stromky, kdyby to šlo dělat samostatné hnojivo na tu hrušku druhou zleva, s radostí jej udělají. Ty hnojiva pro běžné používání jsou však na jedno brdo. Stejně nikdo rozbor půdy nedělá, takže jaké hnojivo použijete je jedno, P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 1.3.2019 7:48

Otázka by měla spíš znít: Není ten Kristalon Start zbytečný, když jsem pohnojila Cereritem? Podle mne je. Cererit má v sobě všechno, co je potřeba pro start rostlin a doonce pro jejich růst po celý rok. Kristalony jsou velmi dobře rozpustná hnojiva jednoduše použitelná s okamžitým efektem pro růst a podle mne by se měla používat jen k nějakému přihnojení, když se nám zdá, že něco není v pořádku. Když chceme třeba podpořit kvetení a pod. Nepíšete kolik jste toho rozhodila. Ale našel jsem takovou tabulku, kolik Cereritu potřebují různé rostliny za celý rok:

Košťálová zelenina...40-100 g/m2

Kořenová zelenina... 20-60 g/m2

Plodová zelenina... 40-60 g/m2

Brambory... 20-50 g/m2

atd.

Jistě víte, kolik jste toho Cereritu rozhodila a můžete posoudit, jestli Vám to vydrží na celou sezónu nebo budete muset přihnojovat nějakým tím Kristalonem, třeba Gold.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
dadka - (7) - 210.31 (?), 1.3.2019 16:27

Rozhodila jsem na ploše asi 200m2 (je v tom i trávník) 6kg Cereritu, to je v normě, nebude to přehnojené. A to už stačí, nebudu muset letos už ničím hnojit? Ani na podzim?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.132 (?), 1.3.2019 17:51

Já si myslím, že pro zeleninu je to pro letošek akorát. Pokud jde o trávník, tak já mám takovou tu všehochuť, žádný parkový ani golfový a tak ho vůbec nehnojím. Jen občas poseču a nechám to tam. Pokud jde o výhled, tak bych na podzim, pokud by byl, dal nějaký kompost, ev. nějaký popel a hnojil bych až na jaře už jednotlivě každý záhon, podle toho co bych na něm pěstoval.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 2.3.2019 7:26

Možná ještě poznámka. Některé rostliny jsou citlivější na zasolení půdy (přehnojení), jiné to v pohodě snesou. Takže přehnojování může být hodně špatně. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika