Jak granulovaný kravský hnůj



host - 175.210 (?)
17.4.2013 22:30

Paní Zuzano, nejspíše nemáte pravdu. V intenzivně využívaných zahradách se krtonožka v určitých oblastech může vyskytovat, ale množit se tam určitě nemůže!!

brousek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 175.210 (?), 22.1.2013 10:40

Pane doktote, určitě máte pravdu, ale když si přečtete další vlákna, kde si diskutéři stěžují na hitlerku, ježatku, kakosty, lebedu, merlíky, poscanici, musíte uznat, že pro víkendového zahrádkáře je zelené, řešením v pravém slova smyslu, přímo ideálním. Když pominu, že v tom hnoji jsou živiny, ikdyž ve značně nedostatečném množství, že je to organická hmota s nějakými mikroorganismy, které mám stejně na záhonech a potřebují jen trochu podpořit, nikdy nevíte, v případě nákupu, co jste koupil -sekundární zaplevelení, či zbytky - rezidua postřiků. Hnůj, byl něčím v minulosti, dnes je to jen odpadní hmota z různých chovů, samozřejmě, že granulování pro účely získávání tepelné energie spalováním, sám považuji za barbarství, za barbarství považuji také to jak se různé smetky a šrabky prodávají coby pěstební substráty. Ono zahádkaření je obor, kde se nedá nic reklamovat, ale také hodně vydělat. Hnůj je dnes jen mýtus.

brousek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.210 (?), 18.1.2013 19:15

Mám již hezkých pár křížků, ale krtonožku jsem viděl jen jednou u souseda. Ty také běžně nežijí na intenzivně využívaných zahrádkách.

brousek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.34 (?), 22.1.2013 12:45

Krtonožkám intenzivně využívané zahrady naopak vůbec nevadí. Na zahradě mých rodičů (Mělnicko), jich je nejvíc v záhonech jahod a cibule. Žijí jen v písčitých a záhřevných půdách. Jsou dravé a kořeny rostlin okusují, protože jim překážejí v budování podzemních chodeb. Areál jejich rozšíření asi nebude velký, ale tam, kde se vyskytují, vzácné nejsou. Místní "polní" babky na ně mají pifku, protože je krtonožky při pletí občas řádně kousnou. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.210 (?), 17.4.2013 22:30

Paní Zuzano, nejspíše nemáte pravdu. V intenzivně využívaných zahradách se krtonožka v určitých oblastech může vyskytovat, ale množit se tam určitě nemůže!!

brousek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 18.4.2013 0:15

A já si myslím že paní Zuzana má pravdu. Byla jsem jednou na návštěvě tady ve městě v zahrádkářské kolonii, specialně pro mě nechali jednu krtonožku naživu (pocházím z Podkrkonoší a nikdy jsem jí u nás doma neviděla)...vůbec jsem netušila jak velký je to hmyz surprise. Večer jsem je slyšela i cvrkat a každý den jim do zakopaných pastí - lahví něco spadlo. Při tom množství ulovených krtonožek... je jasné že se tam i rozmnožují. Se zeleninovou zahradou pomalu končili, prý se nedařilo skoro nic vypěstovat... většinu sazeniček krtonožka zničila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.192 (?), 18.4.2013 13:43

Bude muset zmenit nazor. Zcela normalne vykopavame se zahonku hnizda plna vajicek ci s houfem malych krtonozek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.132 (?), 18.4.2013 18:29

Ja si vyrabam organicke hnojivo - kompost. Vstumna surovina je odpad a sunteticke hnojivo, ktorym "krmim" travu. Takto vlastne zo syntetickeho hnojiva vyrobim prirodne a este sa zbavujem odpadu rozeho druhu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.114 (?), 20.4.2013 14:31

Ja hnojim granulovanym hnojem dřive jsem pytle kupoval.Ted posbiram kravam čista hovna ktera v troubě usuším takto sušim třeba 4 metraky cistych hoven.Trochu to smrdi ale manželka už si zvykla.Je to vyborny hnojivo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika