Bentonit a jiné kamenné moučky



host - 35.200 (?)
2.4.2020 18:52

Bentonit a zeolit sa vo veľom ťaží na Slovensku :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 185.31 (?), 17.8.2008 13:12, zobrazeno: 19091x

Dobrý den, nevíte kde koupit Bentonit či jinou kamennou moučku na zlepšení písčité půdy? Dovezla jsem si asi 25 kg pytel z Německa, ale už je dávno pryč. Potřebovala bych větší mnoužství, takže si to všechno vozit a zaplatit za metrák 2.000 se mi také moc nechce. Naleziště kvalitního bentonitu má být v Ivančicích, jenže tam se prý netěží. Víte někdo něco bližšího?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 17.8.2008 13:26

Pravý bentonit je rozsivková zemina, používá se na čiření vín,  do suspenzí tekutých pudrů a m.j. k výrobě dynamitu. Mám za to, že čistý je poměrně drahý, nalezišť je stále méně. Na vylepšování půdy mi přijde skutečně drahý. Nebylo by snazší sehnat třeba bahno z rybníka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 106.153 (?), 17.8.2008 13:57

Rovněž se přidává i do betonu na stavbách. Ale prodávala ho před pár roky Chemie Praha 9-znám celou adresu, ale nevím, zda ještě funguje. Na výrobce si nemůžu ted nějak vzpomenout. Chemie mívala ještě prodejní obchodní sklady ve Slati'nanech, v Mrzkovicícjh u Světlé nad Sázavou, Jesenném u 'Železného Brodu. Krom toho byla další odbytovka v Rájci-Jestřebí u Blanska. Zkuste, třeba budete mít štěstí, byly to odbytové organizace zabývající se nákupem a prodejem chemikálií. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.19 (?), 2.10.2008 13:41

bentonit nie je to o com pise p. Vyslouzil. Uz s ato spominalo v teme o jazierkach, je to ilova hornina. Nepredava sa bezne, lebo je to tonova surovina. Da sa asi kupit od spoloznosti, ktore tuto surovinu spracovavaju. V malych mnozstvach sa predava ako podstielka pre macky, male mnozstvo fajnovo cisteho mineralu mozno kupit v lekarni (Smekta ci Smecta). Do pody by som ho nedaval. Ily casto skor znehodnocuju podu, akoby jej pomahali. Neprebustaju i ked zadrzuju vodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kozelka - (21) - 48.64 (?), 13.10.2008 21:42

Máte pravdu v tom, že bentonit je tunová záležitost, pamatuji, že v osmdesátých letech snad existoval nějaký program na vylepšení právě příliš lehkých písčitých půd na Pardubicku právě s použitím bentonitu. Jinak na horninové moučky typu zeolit, amfibolit  - na to jsme měli dva velké odborníky: Nárovce a Laštovičku. Pana docenta Laštovičku můžete kontaktoavat - působí snad ještě na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 35.200 (?), 2.4.2020 18:52

Bentonit a zeolit sa vo veľom ťaží na Slovensku :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 67.141 (?), 30.4.2020 18:13

Těží ho firma Medium v Mostě a prodávají po min. 30 kg. Problém je ale doprava, která je drahá (os. odběr zdarma). Dále pak Keramost, který pro maloodběratele nabízí 10kg ve formě steliva pro kočky za 60 Kč. 
Z webů jsem načetla, že se aplikuje rozhozem na písčitou půdu 4-5kg/ar. Asi to vyzkouším, u nás na Kokořínsku při kombinaci sucha a písčité půdy by to mělo mít smysl. Doufám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika