Zmijovec - vzcházení



111 - (26) - 165.70 (?)
18.4.2008 20:25

tak náš smraďoch už je taky v plné síle...

Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
111 - (26) - 165.70 (?), 18.4.2008 20:25

tak náš smraďoch už je taky v plné síle...

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaruska - (4) - 12.30 (?), 15.7.2008 8:58

Dobrý den. Mám prosbu. Zmijovac mám druhým rokem. Zřejmě se mu u nás daří. Letos dorůstá užasných rozměrů. Zajímalo by mě co jsou ty malé výhonky, které mi vylezly teď během posledního měsíce. Viz foto. Děkuji.

výhonky
výhonky
náš stromek
náš stromek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 16.7.2008 22:42

No to jsou potomci těch původních. Opravdu se jim daří. Můj zmijovec vytváří mladé hlízky pod povrchem. Takhle jsem to ještě neviděla. Zajímavé. H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 96.24 (?), 17.7.2008 11:07

Podle obrázku je zřejmě v květináči už docela dost "přecpáno" a tak žádný div, že vyrazily "do světa", kde mají více prostoru k životu. Jak píše Hráběnka, jsou to prťaví zmijovníčci. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.36 (?), 17.7.2008 18:09

Zmijovce (a stejně tak i užovníky a aerismey) pěstuji ve skleníku ve volné půdě. Na zimu je vyrývám a dávám do sklepa. Ovšem ty, co mi uniknou, bez problémů v zemi přezimují a další rok rostou. Mají tam dost prostoru i živin, tak největší hlízy mám velikosti fotbalového míče. Kvetou každoročně (samozřejmě ne všechny). Puch je to vydatný, ale trvá jen pár dní, které tráví rostlinky v prádelně. Snad by pomohlo zavřít na tu dobu květ do mikroténového sáčku, ale to nemám vyzkoušené. Snímky mých výpěstků najdete na fofo.cz v albu s názvem ZMIJOVEC. Přeji úspěchy při pěstování, Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.172 (?), 27.10.2011 9:24
Mám jednu otázku. Mam tak isto zmijovníka ale uz dva roky mi nechce vyrast. Cibulka osatala v stadiu ze vypustila zmijovnik asi tak 2cm (volam to pindur) a tak to uz je dva roky. Viete mi poradit co by som s tym mal robit alebo uz mu nikto nepomoze? Cibula je velka cca 10-12 cm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.69 (?), 2.3.2012 8:18

Cibuli v únoru nebo v březnu položte na mokrou vatu do misky bez země.

Takto volně ji nechte vyrašit. Vyrazí květ a nebo listy a potom teprve zasaďte do kompostovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.130 (?), 28.4.2012 22:13

někde jsem četla, že zmijovec kvete tak jednou za 7 let a nám kvete 2 krát za rok laugh květ je fakt nádherný, jen by mohl smrdět trochu míň laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika