Lilie



Basík - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90)
15.7.2006 22:44
Lilie kvete z cibule vždy jen jednou danou barvou a není možné, aby kvetla druhým rokem jinou. To, že se se Vám rozšiřují oranžové je proto, že tato odrůda je životnější, bujnější a lépe roste než ostatní choulostivější, které odcházejí.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 118.9 (?), 1.7.2006 19:43, zobrazeno: 28969x
Pred dvomi rokmi som zasadila lalie. Prvú sezónu kvitli svetlo a tmavo ružovo, žlto a oranžovo. Minulý rok už ich bolo viac oranžových (žltá žiadna). tento rok sú takmer všetky už len oranžové (3 ružové). Môžem urobiť niečo, aby mi budúcu sezónu kvitli ešte na ružovo? Obávam sa, že sa mi už prepelia všetky na oranžovú.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Basík - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90), 15.7.2006 22:44
Lilie kvete z cibule vždy jen jednou danou barvou a není možné, aby kvetla druhým rokem jinou. To, že se se Vám rozšiřují oranžové je proto, že tato odrůda je životnější, bujnější a lépe roste než ostatní choulostivější, které odcházejí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 79.10 (?), 24.7.2007 11:23
Dobrý den, chtěla bych lilie přesadit na jiné místo a nevím, kdy je nejlepší doba na přesazení. Děkuji za zprávu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milka121 - (10), 24.7.2007 13:51
Já přesazuji lilie po odkvětu. Tato doba se mi osvědčila, na novém stanovišti kvetou příštím rokem stejně bujně jako předtím. Jednou jsem ale přesadila lilii i na jaře a také se nic nestalo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 51.242 (?), 4.8.2007 23:28
Dobrý den, mohu lilie po odkvětu sestřihnout?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.3 (?), 7.8.2007 13:01
Mají se jenom odstranit odkvětlé květy a stvol s lity zachovat, postupně sám zaschne a na podzim sestřihnou  kousek nad zemí, aby bylo poznat příští rok, kde lilie znovu vyrazí, abyste si na ta místa nesázeli něco jiného, tak to dělám alespoň  já a vychází mi to.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 5.100 (?), 28.2.2008 11:15

Přesazování a výsadba lilií jde prakticky provádět po celý rok ve vhodných klimatických podmínkách.Nejčastěji ale na podzim po odkvětu, kdy by se také měly  zastřihnout odkvetlé stvoly se semeníky, které zbitečně rostlinu vysilují před zimním klidem a také mohou sloužit k úkrytu škůdců přes zimu.Pozor při vyrývání a přesazování,může  totiž být kolem stvolu těsně pod povrchem zeminy nová úroda cibulí,které můžeme bez problémů použít k další výsadbě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.100 (?), 28.2.2008 11:33

Barevné změny květů známé u tulipánů u jiných cibulovin se vyskytuje málokdy, ale většinou jde o klasické množení jednotlivých odrůd, které se prostě rozmnožily pacibulkami pod povrchem zeminy, a ty v příznivých podmínkách nebo z nutnosti dokáží odrůst i několik cm od původní cibule.takže pokud máte zájem o jednotnou barvu, případně odrůdu je třeba dbát  pečlivého vybrání  všech pacibulek.Proto je také dobré sestřihávat stvoly asi deset cm nad povrchem půdy, kdy toto slouží jako identifikace místa růstu lilií v dalším vegetačním období.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.19 (?), 5.3.2008 20:33

Ja lilie nepresazujem. Je to nutné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.12 (?), 6.3.2008 14:17

Lilie je nutné přesadit  jinam jen když jsou rok od roku slabší a květy menší, pokud jsou velké a plné květů není důvod  s nimi dělat cokoliv, mám některé i 15 let na stejném místě a vesele kvetou a rozmnožují se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika