Kosatec - kdy přesazovat a nároky



host - 172.35 (?)
28.4.2008 11:48
Já jsem kosatce už dlouhá léta nepřesazoval ale na podzim je přihnojím granulovaným hnojem a brzy na jaře je přejedu travní sekačkou na nejvyšší možnou výšku.A letos mám strach že nevydržím ze sousedy jak mě budou závidět co už je tam nasazeno na květ.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 35.198 (?), 27.1.2008 14:38

  přátelé, moc vám závidím jak víte, co dělat a tak. Před čtyřma lety jsem utekl na vesnici a postavil  srub na krásném pozemku doslova na samotě u lesa. vybudoval jsem rybník a zasadil stromy a keře. zahrada je ale smutná, nekvete. nechci pěstovat brambory a mrkev. ale chci se pustit do kosatců , růží a pod. bohužel nemám žádné zkušenosti a nemá mi kdo poradit. Můj děda byl zahradník, ale už nežije. mám po něm snad nějaké geny, tak uvidíme. před vámi všemi ovšem smekám. chzstám se do zahradnictví na rady a děkuji za inspiraci.  pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.50 (?), 27.1.2008 15:53

Pavle, Vy, že nemáte žádné zkušenosti? Zkušeností máte na rozdávání. Já Vám zase závidím, že jste dokázal postavit srub, vybudovat rybník, zasadit stromy a keře. Při Vaší píli a energii věřím, že Vám zahrada za čas i rozkvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.179 (?), 29.1.2008 16:52

Pozerať sa na vaše kosatce je zážitok, za čo vám naozaj dakujem, a práve v tento zimný čas je to pekným potešením. Aj ja mám niekoľko odrôd, ale som len na začiatku. Kvetom sa venujem len pár rokov, pri podnikani to ide ťakžie, ale moja teta má do toho vtiahla. Býva v Stred. Čech. a každú návštevu u nej podnikáme výlety po rôznych výstavách kvetov a zahradníctvach. Vidieť tie vaše kosatce naživo by bolo určite veľkým potešením, ak by sa to dalo neako zrealizovať, teda ak by to nebola veľká dialka a nerobilo by vám to problémi a ťažkosti, mohol by to byť pekný zážitok. kontaktanina.sustekova.@atlas.sk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 74.71 (?), 3.3.2008 23:03

Vidět kosatce je možho v Praze v botanické zahradě nebo v Brně - arboretum (Mendelova zem. a les. univezita www.mendelu.cz) nebo i v Průhonicích. Všude mají rozsáhlé sbírky kosatců. V době květu je to opravdu paráda. Už aby byl přelom května - června.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Joze - (9) - 242.46 (?), 24.4.2008 11:56

Ahoj Honzo,

přikládám výsledky pokusu se zakrytím kosatců. Dále už to nemůžu odkládat, je nejvyšší čas je očistit a zkypřit.

Pepa

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.35 (?), 28.4.2008 11:48
Já jsem kosatce už dlouhá léta nepřesazoval ale na podzim je přihnojím granulovaným hnojem a brzy na jaře je přejedu travní sekačkou na nejvyšší možnou výšku.A letos mám strach že nevydržím ze sousedy jak mě budou závidět co už je tam nasazeno na květ.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.230 (?), 22.5.2008 15:15

Ta diskuze je opravdu pánská. Tak teď jednoduchý ženský názor: svoje kosatce mám asi od r. 1975, teď už na třetí zahradě. Vyryji na konci července, šikmo sestřihnu listí asi na 1/4 výšky a ihned zasadím na nové místo - nebo i tam, kde byly, když už je jich moc. Hlízy při nové výsadbě musí být vidět. To je vlastně úplně vše, když pominu zalití. A s tím přihnojováním si moc starostí nedělám, mám je ve skalce a tam se nehnojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 22.5.2008 17:45

Prosím znalce, zda by mi řekli, co mi to skoro leze do kuchyně. Díky.

skoro černý kosatec
skoro černý kosatec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.39 (?), 23.5.2008 14:28

Takovýhle černý kosatec mám taktéž. Zakoupila jsem cca před 15 lety kosatce tohoto tvaru a vzezření a různých barev a to tuším jenom pod názvem "americký kosatec". Z cca 6-ti barev byl zřejmš nejsilnější tento, jinou barvu už nemám. Praktické rady pro krtonožku: Oddenky skutečně koukají ven z propustné půdy záhonu, tak se můj kosatec "zařídil". Je na suchém místě (nad kořeny břízy) a slunce má tak akorát, kolik ho je u lesa. Nezalévám, nehnojím, leč když oddenky porostou mechem, povápním je dolomitem i s půdou okolo.  Kosatec souhlasí (dle počtu nasazených květů)...Potřebovala bych přikoupit další barvu, neboť kosatce "putují" za sluncem a utvořily "místo" 

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.39 (?), 23.5.2008 14:40

Jméno by mohlo být ANVIL of DARKNESS, vysoký velkokvětý kosatec. Ve váze z něj kape fialový  "inkoust" na nábytek..  Nezapomeňte sestříhávat listy po odkvětu, třeba dvakrát!!!

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika