Hlíznaté begonie



host - 215.235 (?) 
1.4.2012 17:50, zobrazeno: 15585x

Dobrý den,

asi jsem měla hlízy begonií uskladněné za vyšší teploty (10°C),vyrašily na nich klíčky dlouhé cca 10 cm. Poraďte prosím jak dál. Olámat a hlízy zasadit, alebo zasadit hlízy s těmi dlouhými klíčky, když tak klíčky nad zeminu nebo pod hlínu? Děkuji za pomoc. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 182.192 (?), 2.4.2012 10:15

Olámat určitě ne, podruhé by vám nemusely narašit. Já bych je zasadila s klíčky nad zem a hlavně dala na světlo, třeba na okení parapet. Jestli je dáváte přímo do zahrady tak zaklopit sklenicí aby byly jako ve skleníku. Zesílí a pokvetou o to dříve. Já nechávám záměrně rašit begonie už od února a od května mi kvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.182 (?), 2.4.2012 12:16

Myslíte, že se jim nic nestane když jsou na jiho-východním parapetu na verandě přímo na slunci? Mám je už s několika lístky tak je mám zalévat hodně dospodu nebo jen kolem hlízy mírně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.192 (?), 2.4.2012 14:43

Přímé slunce jim vyhovovat nebude, jestli nemáte možnost dát je aspoň do polostínu tak je zkuste zastínit hlavně před poledním sluncem.  Já begonie miluju, mám je už několik let, letos jsem přikoupila 3 hlízy barev které jsem neměla a smutně koukám jak narašila jenom jedna. Jsou to už 3 týdny tak nevím jestli se ty zbylé dvě ještě probudí. Přeji úspěch :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 57.182 (?), 2.4.2012 10:21

V žádném případě klíčky neolamujte, hlízy zasaďte do zahradní zeminy s přidáním rašeliny, hlízy na zeminu jen přitlačte aby se zem nedostala do prostřed hlízy, zálivku opatrně kolem hlízy, klíčky po čase začnou zelenat a vytvářet lístky, nedávat na slunce.Mnoho úspěchů přeje Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.235 (?), 2.4.2012 20:34

děkuji moc za doporučení

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.194 (?), 1.1.2013 19:39

Zdravím, chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s prodejem hlíz velkokvětých begonií - konkrétně s firmou Nohel Garden, která nabízí spoustu nádherných (na obrázku) druhů begonií - bohužel se mi ani v jednom případě zatím asi ze sedmi pokusů nepodařilo docílit, aby rostlina měla květy stejné jako na obrázku. Některé hlízy jsem měla i více let, ale květy mají stále prázdné a ty, které měly být např. piccote (bílá nebo žlutá s červeným okrajem) jsou prázdné a jednobarevné (žluté nebo růžové), stejně i ty třepenité (fimbriata) - ty byly také jednoduché, ani trochu se jim okraje netřepily. Pouze v jednom případě měly rostlina plné květy, ale místo krásné slonovinové barvy byla klasická žlutá a to ještě nic moc. Podotýkám, že pěstuji begonie už asi pět let a zakoupené již rozkvetlé rostlinky mi rostou a kvetou po několik let, ale s těmi hlízami mám asi smůlu. Naposled jsem minulé jaro koupila dvě nádherné obrovské hlízy v brněnském zahradnictví Čtyřlístek jako volné jen s úžasným obrázkem, jak budou vypadat, myslela jsem, že snad tady za ty peníze, co stála jedna budou korektní, ale opět - rostliny byly sice pěkné, nejméně půlmetrové, bohatě kvetly, ale s prázdnými květy...  Tak nevím, jestli jsem takový mizerný zahradník, nebo dělám něco špatně, ani nevím, jestli jde něco takového reklamovat. Pro příklad, že s begoniemi nejsem takový začátečník přikládám obrázek. 

Jana


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 21.107 (?), 6.4.2015 10:58

jako každoročně jsem i letos objednala hodně trvalek od Lukon Glads, rovněž jsem poprvé objednala begonie non-stop a to 10 kusů, vloni mi hezky rostly a kvetly begonie převislé a to na okně v truhlíku. letos bych chtěla některé begonie non stop vysadit rovněž na okno do truhlíku a několik bych jich chtěla vysadit k domu do záhonku, takže částečně by byly kryté střechou a při větším dešti by asi na ně pršelo.  má někdo zkušenost s tímto typem begonií a vadí jim příliš déšť? děkuji Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 174.118 (?), 6.4.2015 17:09

Je to trochu problém u hlíz velkokvětých begonií. Já je pěstuji min.20 let a většinou jsem měla úspěch. Loni jsem koupila Nohel Garden, porávě pro ty velké květy. Všechny tyto hlízy vyrašily, vykvetly a jediný poroblém byl, že rostly jako z vody. Takže mi vyrostly vpodstatě stromkové begonie. Květy velké, krásně vybarvené, ale musela jsem každý stonek vyvazovat na opěru. Zeminou to není, protože ostatní starší, jsem vysazovala do stejné zeminy. Hlízy jsem uklidila a chystám se je vsadit. Možná se umoudří.

Zdravím Zdenka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika