Canna



host - 67.84 (?)
6.3.2008 11:46

Dekuji za reakci - no ty jsou uzasne - ja mam slibene od skoro-tchyne zlute a cervene a chci si objednat losos. a oranzove. S dovolenim se jeste zeptam. Jak asi velky ma byt kvetinac? Pr. kdyz bude hliza 10 cm - tak aby byla uprostred a z kolem dokola byla ke kraji kvetinace treba mezera taky 10 cm? Nebo vic ci min? Dekuji - jsem u teto kytky absolutni zacatecnik :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 114.162 (?), 31.1.2008 13:04

Dobrý den, již nějaký ten pěstuji Canny. Pro urychlení květenství je nejlepší Canny zasazovat do menších květníků či kýblů, mají totiž tendenci nejdříve si tvořit hlízy a teprve potom nasazují na květy. Doporučuji těď na leden zasadit do malých květináčů a v květnu kolem zmrzlých přesadit a dát ven. S pozdravem Dagmar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
krtonoška - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 96.242 (?), 31.1.2008 21:49
zkusím jich pár dát již zakořenit a urychlit do zeminy a po zmrzlých zasadím volně, snad nebudou už metrový...dám je raději do chladnějšího tak na 14 stupňů...děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 67.84 (?), 6.3.2008 10:19

Dobry den - chci si ted objednat canny - abych je mohla dat na terasu a na zahradu. Mam par dotazu pro zkusene: 1. kdyz je ted v breznu nasadim do kvetinacu na predpestovani - je to pozde? Mam moznost je dat do sklepa s mensim oknem a teplotou cca 15 stupnu, nebo je mam nechat v pokoji, aby dohnaly ten casovy rozdil? 2. jak jsem cetla - mam ty, co budou na zahrade, radeji dat do zeme - nebo je nechat v kvetinaci - aby nedelaly hlizy a kvetly? Dekuji moc za odpoved.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marča - (44) - 50.90 (?), 6.3.2008 11:17

Myslím že není pozdě, nám sice už raší ve sklepě (15 stupňů a jedno malé okno), ale při nejhoršim Vám nestihnou vytvořit květy což můžete dohnat příští rok.Pozor na druhy.Jsou Canny které snad ani v květináčích pěstovat nedoporučuji(už nám jich pár zničily jak keramické tak plastové.)Hlízy nám je roztrhly a plastové tak zdeformovaly, že jsme je musely vystříhávat ven.Mám pouze toto foto, canna je až vzadu ještě v květináči.

Před zničením květináče 15.7.2007
Před zničením květináče 15.7.2007
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 67.84 (?), 6.3.2008 11:46

Dekuji za reakci - no ty jsou uzasne - ja mam slibene od skoro-tchyne zlute a cervene a chci si objednat losos. a oranzove. S dovolenim se jeste zeptam. Jak asi velky ma byt kvetinac? Pr. kdyz bude hliza 10 cm - tak aby byla uprostred a z kolem dokola byla ke kraji kvetinace treba mezera taky 10 cm? Nebo vic ci min? Dekuji - jsem u teto kytky absolutni zacatecnik :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marča - (44) - 50.90 (?), 6.3.2008 12:08

Pěstuji canny teprve třetí rok, ale uchvátila mě ta canna na fotce-naše první- a tak jsem si pořídila i jiné druhy, které však tak nenarostly. Opravdu asi záleží na druhu.Pozor při nákupu, už se nám stalo že nám z hlízek nic nevzešlo(z 5 se nám chytla jen jedna).Budete li mít možnost si hlízky prohlédnout, vybírejte ty s rašícími pupeny.S velikostí květináče nevim(někdo zde psal že je lepší menší), ale myslim, že se dá kdykoliv přesadit do většího.

Rašící pupen
Rašící pupen
Uskladněné trsy canny z foto (sklep úplná tma)
Uskladněné trsy canny z foto (sklep úplná tma)
Ještě z loňska (nepřesazené) canny
Ještě z loňska (nepřesazené) canny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.84 (?), 6.3.2008 12:16

Oranzove mam prislibene od nekoho z netu, cast si koupim ze zasilkoveho obchodu - tak tady to bude risk - a dve dostanu od pritelove mamky - tak tam si budu snad moci vybrat. Doufam, ze mi to s nima vyjde - jsem jima momentalne uplne posedla - uz se vidim, jak kvetou a hezky na terase a zahrade si jich budu uzivat :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.2 (?), 18.3.2008 15:40

Já pěstuji kany několik let - ty velké s červenými květy, ale vysazuji jen přímo do zeminy, chtějí hodně slunce a vlhkou půdu, za sucha zalévám, hodně kvetou, jsou vysoké asi dva metry. Na podzim je vyberu, zeminu moc neoklepávám a dávám do velkých silonových pytlů do sklepa, kde je kotel ÚT. Na jaře když nemrzne a mám čas, tak je vytáhnu s pytlem ven, v průhledném pytli dobře raší, nestalo se, že by v pytli zahnívaly nebo plesnivěly. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.31 (?), 2.4.2008 13:51

Prosím Vás, když máte zkušenosti s pěstováním... kdy tedy zasadit do země?  Sá se už někdy během 14 dnů, nebo je lepší až po "zmrzlých" v květnu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.18 (?), 4.4.2008 14:03

po zmrzlých

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika