Rakytník řešetlákový



host - 232.159 (?)
17.10.2009 10:41

Kdyby někdo chtěl odpěstovat z řízků nebo semínek, ať si tam zajede, je to nádhera vidět ten prales rakytníků a jak jsou některé větve obalené že se tíhou prohýbají...

Ze silnice to tam je pěšky cca 100-200metrů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 53.209 (?), 25.8.2009 14:12

A kde se dají ty ušlechtilé odrůdy u nás sehnat?? Finsko nebo Švédsko je dost u ruky, Polsko už by šlo... Hodně se u nás doporučuje zahradnictví Adavo ve Velkém Oseku, ale ti nabízejí jen jednu odrůdu Leikora, která byla uznavá v NDR v roce 1979. Já jí asi mám - ne od nich, plodí dobře. Jinak jsem koupil i ty semenáče / to jsem nevěděl, když jsem to kupoval/  a je to s nimi přesně jak píše pisatel výše...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.164 (?), 29.8.2009 10:04

Ted v nejnovějším katalogu má Starkl obrázek úplně divokého rakytníku a prodává to za 268 pár, prý je to sleva z 298.-!!!    katastrofa.to bude zase plevele a neštastných lidí. Oni ale nepřijdou za šlechtitelem, to raději berou sadbu od nějakého podvodníka, neb to, co je výsevem množeno za účelem výsadeb u dálnic na svazích pro zpevnění půdy. Před 30 lety ochutnávali u zahrádkáře můj zimolez a nepřišli.Ted koupili Modrý triumf.
 Jinak v Oseku asi mají víc odrůd, jen zatím ne v katalogu a chystají další.Je dobře že se tomu konečně někdo věnuje.Není lehké něco nového dotáhnout. Nejlepší cesta k tomu je sednout na letadlo a zaletět si pro nové odrůdy a na to má málokdo peníze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.212 (?), 6.10.2009 11:04

Nevíte prosím někdo za jak dlouho od výsadby začíná rakytník plodit? Máme na zahrádce dva stromky asi 5 let a nikdy se na nich neurodila ani bobulka. Jelikož se jeden od druhého kapánek liší, předpokládám že jde opravdu o samčí a samičí. Jsou nevzhledné, pichlavé a nejradši bych je dala pryč, ale pořád si říkám že snad příští rok..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.218 (?), 28.8.2010 12:00

Neplodí, protože nemáte samce a samici! Na jednu samici je dobré mít dva samce. Ještě jedna věc.Rakytní prosím pěkně NENÍ jedovatý či nějak nestravitelný!!! Ba naopak! Je to léčivka "par exelans".Má, mimo jiné, vysoký obsah kyseliny askorbové.Mnohem vyšší než citron.Může se jíst přímo jen tak z keře, ale " křiví" se po něm ústa. Lepší je rakytníkový olej, šťáva či jiné úpravy.Čerstvý je ale asi nejlepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.121 (?), 8.10.2013 22:56

...na jednu samici dva samce!!! Co je to za blbost! Jeden samec stačí na pět samic a všechny krásně a hodně plodí již čtvrtým rokem.První dva roky neplodily,  záleží na velikosti sazenice, třetím byla už ochutnávka a letos nevím co s ním.

Jinak samec od samice se nejzřetelněji rozpozná na jaře, kdy má na větvičkách takové hnědé,,štětečky,,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.159 (?), 17.10.2009 10:38

Můžu prozradit, kde roste velkoplodá odrůda - asi Leikora, Na dvou místech asi 1km od sebe celkem asi 14hektarů.  Přijde mi to jako by to na tom menším plácku nikdo krom pár místních nesklízel. Teď je to tam obalené a vypadá to tam jako džungle.

Zde dvě foto jako důkaz:
http://megaupload.cz/images/rakytnik2.jpg
http://megaupload.cz/images/rakytnik.jpg

Je to kousek od Jihlavy a kdo má selský rozum a umí použít vyhledávač a logické myšlení, tak to najde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.159 (?), 17.10.2009 10:41

Kdyby někdo chtěl odpěstovat z řízků nebo semínek, ať si tam zajede, je to nádhera vidět ten prales rakytníků a jak jsou některé větve obalené že se tíhou prohýbají...

Ze silnice to tam je pěšky cca 100-200metrů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.159 (?), 17.10.2009 13:39

Tak a tady ještě dvě fotky moji "kořisti" z onoho místa. Plody mají průměr kolem 1cm a délku kolem 1,5cm

http://megaupload.cz/images/rakytnik3.jpg
http://megaupload.cz/images/rakytnik4.jpg

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.122 (?), 23.10.2009 16:41

Byl to opravdu rakytník? Já je pojídám denně celé léto až do doby než opadnou a ještě mi ani mým vnoučatů z něj nic nebylo. Nebo máte nějakou alergii.

Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 218.49 (?), 28.8.2010 7:42

Dobrý den.My rakytnik mame už několik let a pojídame ho také čerstvý a nikdy nám z něho nic není.Ale sníst jak píšete jen pár bobulek denně.Zpracovaní a receptu najdete najdete na internetu spousty.Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika