Nasázel jsem kiwi



Stránky: 1,  2,  3   
host - 166.20 (?) 
3.7.2006 23:07, zobrazeno: 46698x

Pod názvem Sháním kiwi jsem na těchto stránkách 23.4.06 žádal  všechny, kteří by mi poslali jakýkoliv kontakt na pěstitele kiwi. Mnoho odpovědí jsem se nedočkal, ale přesto se mi do této doby podařilo sehnat 14 odrůd Arguty, 2 Kolomikty a 2 čínské - samozřejmě i se samcem ke každému druhu. Také jsem navštívil několik lidí, kteří se dokázali podělit se svými zkušenostmi. Na prvním místě bych jmenovat p. Hejduka, který mi velmi ochotně se vším poradil. Je to člověk, který své know how klidně prozradí a proto před ním smekám. Žádný zahradník své zkušenosti takto lehce nerozdává.

Ještě jsem navštívil v Opočně p. Černého a v Opavě p. Kubánka a p. Černocha se kterými jsem si též dobře popovídal.

Prosím každého, kdo má k tomuto tématu co říct, aby se přidal do diskuse.

Dále žádám všechny, kteří by byli ochotní podělit se se svými rostlinami a zkušenostmi s pěstováním kiwi. Předem děkuji VašekB kovoberan@seznam.cz

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 166.20 (?), 7.7.2006 17:28

Kde jste, snat už všichni odjeli na dovolenou.

Stále čekám nějaké dotazy, připomínky, rady o KIWI. Ozval se mi jen jeden pán kterému děkuji.

Proto pište cokoliv, je to tu pro všechny!!!

VašekB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 66.37 (?), 20.7.2006 18:40

Každý je někde u vody nebo na zahradě zalévá.

Já jsem nakoupil v Kruhu kiwi čínské (2+1) - ta mi přes zimu zcela vymrzla od kořenů, protože jsem je nepřihrnul. Dále pak porůznu několik sazenic minikiwi. Rovněž něco vymzrlo a mám nyní tři sazenice - dvě vypadají shodné a jedna je trochu jiná. Zasazeny jsou poblíže sebe a tak by mohly v budoucnu rodit. Protože u stěny domu již není místo - tam se pne réva, jsou volně jakoby v louce. Dvě sazenice prakticky letošní - mají šlahouny něco přes půl metru dlouhé, třetí starší sazenice tak 1,5 m. Bylo mi líto je řezat a tak nemají žádný kmínek, jen po několika šlahounech, které obtáčejí podporu.

Tedy zkušenost mám zatím pouze s vymrzáváním. Co se mi osvědčilo, tak to je zimní ochrana kmínku - šlanounů pomocí umělohmotné síťové ochrany, co je proti okusu kmenů stromků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.2 (?), 6.6.2008 13:34

V auguste budú 4 roky, čo som zasadila kivi argutu kúpenú na Agrokomplexe v Nitre. Rastie pekne, ale doposiaľ sa neobjavil ani jeden kvet. Tak neviem - mám ešte počkať, alebo ju už odpísať?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.8 (?), 20.7.2006 21:56
Nevím, co o tak bezproblémovém druhu psát. Máme zahradu cca 550 m mad mořem, před asi deseti roky jsme v Botanické zahradě v Táboře koupili A. arguta - jen jednu rostlinu, odrůdu neznám. Nevymrzá, plodí dostatečně - odhadem asi 50% květů. Roste divoce - musí se hodně řezat. Jiná práce s ní není.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 71.48 (?), 21.7.2006 8:49

Jak a kdy to řežete?

Díky za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.20 (?), 25.7.2006 23:43

Hlavně se nesmí řezat najaře, protože z ran teče moc míza. Podle mé zkušenosti klidně plody sklidit s větvičkama, potom prořezat v zimě a další řez jsem udělal po odkvětu samce. Tedy dost radikální. Nebojte se hodně řezat, je to liána a plody na argutě jsou na dvouletém dřevu, tedy výhon třeba 3m. dlouhý který letos vyrostl, v vříštím roce obrazí  obrostem 15-40cm dlouhým a za každým listem se udělá jeden až tři plody podle odrudy.

Děkuji za reakci. VašekB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 39.90 (?), 29.7.2006 15:28
Na webu http://kiwi-arguta.unas.cz jsou  podrobně dokumentovány a průběžně aktualizovány moje zkušenosti s pěstováním kiwi. S. K.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.82 (?), 15.4.2013 15:31

Pěstuji 2. rokem rostlinu, jejíž název neznám. Víte prosím, co je to? Omlouvám se, že vstupuji do kiwi, ale nevím si rady.

Co_je_to?
Co_je_to?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 15.4.2013 19:04

Je to nějaký druh fikusu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika