množení kiwi



hejduk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) 
10.2.2001 11:45, zobrazeno: 27383x
Prosím o sdělení,zda někdo má zkušenosti s množením maloplodých kiwi a to řízkováním.Pěstuji je zdárně v Praze Krči a sklízím pravidelně velké množství těchto malých,sladkonavinulých hladkých plodů,které se dají pojídat přímo po utržení,aniž by se musely loupat.Množení hřížením funguje,ale já bych chtěl znát způsob řízkování - jak,kdy!
Děkuji Hejduk
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
zah.LADA - (1), 10.2.2001 22:14

Pane Hejduk, ihned/už je skoro pozdě/nařežte řízky,nejlépe 2 očka,jedno do země,druhé těsně nad zemí,jinak nevím jaký máte přesně druh,protože mluvíte o jedné rostlině a nemáte problém s mrazem předpokládám že se jedná o tzv.KIWI Bavorské samosprašné , jinak řízkovat mužete kdykoliv hlavně na řízky polostín,vlhko,pod folii,na konci jara zkus bylinné řízky. Jiří Voženílek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.194 (?), 22.9.2008 12:48

Nevím co chce pan Hejduk vědět, když to má na svém webu tak pěkně popsané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.122 (?), 22.9.2008 15:59

Je to sedm a půl roku!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 22.9.2008 16:17

Já jsem v létě nechtěně ulomila větvičku a strčila ji do sklenice s vodou.Normálně pustila kořínky.Nevím jestli to byla náhoda ale roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.15 (?), 31.8.2015 17:59

hezký den, soused mi dal v červenci řízky mini kiwi, mám je asi 20 cm dlouhé, polovinu řízků jsem dala do substrátu a polovinu nechala ve vodě. Ty v substrátu mi zašly, ale ve vodě se drží, ale dosud nemají žádné kořínky. Je to možné?poraďte mi, prosím, co dělat dále, děkuji Mája

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika