minikiwi, ale se samcem



host - 166.20 (?)
23.4.2007 23:47
Protože píšete o chlupatých listech, určitě se jedná o kivi čínské. Moc od něho nečekejte, že budete sklízet chutné plody. Může se Vám stát, že se jedná o rostlinu která potřebuje samce  a nebo také třeba máte samce a ne samici. Některé odrudy čínských /s drobným plodem/ mají obojí květy na rostlině. Tyto liány jsou velice dekorativní ale pokud se Vám jedná i o vinikající plody, doporučuji Arguty a Kolomikty. Ty bez problémů dozrávají, a ovoce máte od srpna do vánoc. Vše o tomto ovoci se dozvíte na forum living-zahrada, v tématu  ,,To je nádhera". Jsou tam fotky, odkazy, adresy, odrudy. No a co tam nenajdete, potom se zeptejte.   VašekB
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 166.20 (?), 8.7.2006 8:15

Pro všechny milovníky KIWI.

Neznáte někdo kontakt na pana Drahokoupila? Slyšel jsem o něm jen trochu a je prý někde od Plzně.

Pokud nechcete kontakt přímo zveřejnovat na těchto stránkách, tak prosím pošlete na  kovoberan@seznam.cz     ale lepší když se všichni podělíme novými informacemi.

Děkuji a všem přeji atˇ nám to hezky roste.

VašekB

ps. A pište atˇ se něco dozvíme!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.130 (?), 7.5.2007 15:06
Potrebuji sehnat minikiwi se samcem.Můžete mi někdo odpovědět na vaverkovi@atlas.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.6 (?), 16.4.2007 15:09
Jak se spojím s panem Štajnochrem?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.20 (?), 16.4.2007 23:45
Velice jednoduše po telefonu. Ten najdete v mém tématu ,,To je nádhera" na living-zahrada,  který je věnovaný kiwi. Pokud se Vám ho nebude chtít vyhledávat,  tak za tři dny se tu znovu zeptejte a já ho sem napíši. VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.6 (?), 17.4.2007 20:15
mrazuvzdorné minikiwi - actinidia arguta. S laskavým svolením pana ing. Štajnochra uvádím jeho telefonní čísla: 775 773 366 nebo 723 076 949. Pokud náhodou se nedovoláte, nezoufejte, pravděpodobně se nachází na některé z mnoha výstav.
Něco málo o minikiwi: plody jsou velikosti většího angreštu, hladké, s tenkou slupkou, takže se dají jíst bez loupání. Rostliny jsou velmi úrodné, plody bohaté na vitamín C. Využití: dají se jíst syrové, plody se dají zavařit, nebo je zpracovat na marmeládu, víno. Rostlina se dá pěstovat od Šumavy k Beskydům. Pokud se rozhodnete minikiwi zakoupit, musíte zakoupit samčí a samičí rostliny, pak máte zaručen výnos, u rostliny oboupohlavní toto není zaručeno, tento poznatek mám z vlastní zkušenosti.
V článku je využito poznatků pana ing. Jindřicha Štajnochra, Popůvky u Brna, Pod vinohrady E8, 664 41 Troubsko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.24 (?), 23.4.2007 8:23

Prosím o radu.Koupila jsem v zahradnictví kiwi, ale odrůdu si nepamatuji.Má zelené chlupaté listy a výšku minimálně 4metry. Zatím nekvete. Neporadí mi někdo co je to za odrůdu  kdy začne plodit? Podmínky k tomu má.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.20 (?), 23.4.2007 23:47
Protože píšete o chlupatých listech, určitě se jedná o kivi čínské. Moc od něho nečekejte, že budete sklízet chutné plody. Může se Vám stát, že se jedná o rostlinu která potřebuje samce  a nebo také třeba máte samce a ne samici. Některé odrudy čínských /s drobným plodem/ mají obojí květy na rostlině. Tyto liány jsou velice dekorativní ale pokud se Vám jedná i o vinikající plody, doporučuji Arguty a Kolomikty. Ty bez problémů dozrávají, a ovoce máte od srpna do vánoc. Vše o tomto ovoci se dozvíte na forum living-zahrada, v tématu  ,,To je nádhera". Jsou tam fotky, odkazy, adresy, odrudy. No a co tam nenajdete, potom se zeptejte.   VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 18.2 (?), 25.4.2007 22:06

Vážení,

prosím kdo mi řekne, co jsem si to koupila, mám Actinidia 'Boskoop' , jaký je to druh kiwi, případně jestli jsem udělala dobře nebo špatně? Píšou že je tam samice i samec, zřejmě naroubované. Co s tím dál? Nadmořská výška zahrady je 525 m, údolí. Zvolila jsem slunné stanoviště, ani chvíli stín. Ale u nás je 10 měsíců hnusně a tak dva měsíce léto. Budu ho muset nějak zkracovat? Jsem zahrádkový začátečník a proto budu vděčná za jakoukoliv radu.. Děkuji. Pavla Růžičková, okres Cheb

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.20 (?), 25.4.2007 23:53
Vážená paní, koupila jste si krásnou liánu čínského kiwi. Tato má obojí květy, tedy samčí i simičí na jedné rostlině a tak Vám stačí jedna. U ostatních tedy Argut a Kolomikt je nutné mít k samicím i samce. No ale pokud se Vám chce číst o kiwi, vše k najití mého tématu je o pár centimetů výš. K Boskoopu je psané na šestém listu. Potom už budeme probírat dotazy. VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.2 (?), 26.4.2007 8:04

Tak to jsem trochu smutná, protože co tady čtu o čínském kiwi, tak asi není nic-moc... měla jsem sem zabrousit před nákupem :-) ale napadlo mě to až pak. Znamená to, že budu mít chlupaté plody, které se musí loupat, nebo v horším případě žádné.. Ach jo. O těchle stránkách by měla být někde reklama, vůbec jsem o nich netušila a to brousím internetem už dost dlouho. Tak zahrádkám zdar! P.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika