minikiwi, ale se samcem



host - 166.20 (?)
25.4.2007 23:53
Vážená paní, koupila jste si krásnou liánu čínského kiwi. Tato má obojí květy, tedy samčí i simičí na jedné rostlině a tak Vám stačí jedna. U ostatních tedy Argut a Kolomikt je nutné mít k samicím i samce. No ale pokud se Vám chce číst o kiwi, vše k najití mého tématu je o pár centimetů výš. K Boskoopu je psané na šestém listu. Potom už budeme probírat dotazy. VašekB
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 166.20 (?), 8.7.2006 8:15

Pro všechny milovníky KIWI.

Neznáte někdo kontakt na pana Drahokoupila? Slyšel jsem o něm jen trochu a je prý někde od Plzně.

Pokud nechcete kontakt přímo zveřejnovat na těchto stránkách, tak prosím pošlete na  kovoberan@seznam.cz     ale lepší když se všichni podělíme novými informacemi.

Děkuji a všem přeji atˇ nám to hezky roste.

VašekB

ps. A pište atˇ se něco dozvíme!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.130 (?), 7.5.2007 15:06
Potrebuji sehnat minikiwi se samcem.Můžete mi někdo odpovědět na vaverkovi@atlas.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.6 (?), 16.4.2007 15:09
Jak se spojím s panem Štajnochrem?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.20 (?), 16.4.2007 23:45
Velice jednoduše po telefonu. Ten najdete v mém tématu ,,To je nádhera" na living-zahrada,  který je věnovaný kiwi. Pokud se Vám ho nebude chtít vyhledávat,  tak za tři dny se tu znovu zeptejte a já ho sem napíši. VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.6 (?), 17.4.2007 20:15
mrazuvzdorné minikiwi - actinidia arguta. S laskavým svolením pana ing. Štajnochra uvádím jeho telefonní čísla: 775 773 366 nebo 723 076 949. Pokud náhodou se nedovoláte, nezoufejte, pravděpodobně se nachází na některé z mnoha výstav.
Něco málo o minikiwi: plody jsou velikosti většího angreštu, hladké, s tenkou slupkou, takže se dají jíst bez loupání. Rostliny jsou velmi úrodné, plody bohaté na vitamín C. Využití: dají se jíst syrové, plody se dají zavařit, nebo je zpracovat na marmeládu, víno. Rostlina se dá pěstovat od Šumavy k Beskydům. Pokud se rozhodnete minikiwi zakoupit, musíte zakoupit samčí a samičí rostliny, pak máte zaručen výnos, u rostliny oboupohlavní toto není zaručeno, tento poznatek mám z vlastní zkušenosti.
V článku je využito poznatků pana ing. Jindřicha Štajnochra, Popůvky u Brna, Pod vinohrady E8, 664 41 Troubsko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.24 (?), 23.4.2007 8:23

Prosím o radu.Koupila jsem v zahradnictví kiwi, ale odrůdu si nepamatuji.Má zelené chlupaté listy a výšku minimálně 4metry. Zatím nekvete. Neporadí mi někdo co je to za odrůdu  kdy začne plodit? Podmínky k tomu má.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.20 (?), 23.4.2007 23:47
Protože píšete o chlupatých listech, určitě se jedná o kivi čínské. Moc od něho nečekejte, že budete sklízet chutné plody. Může se Vám stát, že se jedná o rostlinu která potřebuje samce  a nebo také třeba máte samce a ne samici. Některé odrudy čínských /s drobným plodem/ mají obojí květy na rostlině. Tyto liány jsou velice dekorativní ale pokud se Vám jedná i o vinikající plody, doporučuji Arguty a Kolomikty. Ty bez problémů dozrávají, a ovoce máte od srpna do vánoc. Vše o tomto ovoci se dozvíte na forum living-zahrada, v tématu  ,,To je nádhera". Jsou tam fotky, odkazy, adresy, odrudy. No a co tam nenajdete, potom se zeptejte.   VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 18.2 (?), 25.4.2007 22:06

Vážení,

prosím kdo mi řekne, co jsem si to koupila, mám Actinidia 'Boskoop' , jaký je to druh kiwi, případně jestli jsem udělala dobře nebo špatně? Píšou že je tam samice i samec, zřejmě naroubované. Co s tím dál? Nadmořská výška zahrady je 525 m, údolí. Zvolila jsem slunné stanoviště, ani chvíli stín. Ale u nás je 10 měsíců hnusně a tak dva měsíce léto. Budu ho muset nějak zkracovat? Jsem zahrádkový začátečník a proto budu vděčná za jakoukoliv radu.. Děkuji. Pavla Růžičková, okres Cheb

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.20 (?), 25.4.2007 23:53
Vážená paní, koupila jste si krásnou liánu čínského kiwi. Tato má obojí květy, tedy samčí i simičí na jedné rostlině a tak Vám stačí jedna. U ostatních tedy Argut a Kolomikt je nutné mít k samicím i samce. No ale pokud se Vám chce číst o kiwi, vše k najití mého tématu je o pár centimetů výš. K Boskoopu je psané na šestém listu. Potom už budeme probírat dotazy. VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.2 (?), 26.4.2007 8:04

Tak to jsem trochu smutná, protože co tady čtu o čínském kiwi, tak asi není nic-moc... měla jsem sem zabrousit před nákupem :-) ale napadlo mě to až pak. Znamená to, že budu mít chlupaté plody, které se musí loupat, nebo v horším případě žádné.. Ach jo. O těchle stránkách by měla být někde reklama, vůbec jsem o nich netušila a to brousím internetem už dost dlouho. Tak zahrádkám zdar! P.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika