Kiwi



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 144.60 (?) 
13.10.2009 22:41

Dobrý den, chtěla bych poradit.Mám kiwi argutu obalenou plody, ale teprve některé plody jsou zralé.Ostatní jsou ještě tvrdé.Hlásí mrazíky, mám je otrhat, nebo jim mrazík nevadí?Také nevím jestli dozrají.Poradí mi někdo?Děkuji předem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 29.55 (?), 13.10.2009 23:30

Kiwi argutu jsem trhal 26. září z keře, na němž byly plody ve stínu severní strany zralé a měkké. Na jižní osluněné straně tvrdé, nepoživatelné. Během týdne po utržení dozrály všechny do chutného stavu, změkly. Na druhém keři /jiná varieta/ se mi zdály více nedozrálé, takže čekají na otrhání. Mám zahrádku 130 km z ruky a tak nevím, kdy je vzhledem k nepříznivému počasí otrhám. Tudíž otrhejte je a skladujte v nižší vrstvě. Přebírejte a konzumujte. Moje oblast pěstování arguty je Budějovická pánev.  Mrazík by neměl vadit, vzhledem i k výšce plodů na keři. Také záleží na poloze, zda jsou chráněné, někde za větrem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.16 (?), 14.10.2009 9:26

Jsem 400 m.n.m.Mám Hejdukovu čtyřku.Zatím jsem měl plody na dvou samičích rostlinách.Nejmenší plody jsou zralé, ty ostatní jako kámen.Nevím, jestli je otrhat a nechat dojít nebo ponechat na keři.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.4 (?), 16.10.2009 22:17

Dobrý den, můžete mi někdo poradit? letos na jaře jsem zakoupila aktinidia arguta i kolomikta, přírustky na keřích jsou téměř neznatelné, jsem začátečník. Může mi někdo napsat, jaké měl přírustky první rok, nebo v čem asi dělám chybu? Možná se na rostlinách podepsalo letošní suché jaro přesto, že jsem zalévala a pak zase, až moc mokrý a studený začátek léta. Děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.20 (?), 17.10.2009 23:16

Někdy záleží na sadbě a potom na podmínkách. Je to ale dost podivné, když píšete že jste se o rostliny starala. Zkuste vzít rýč a kousek od rostliny odrýt zem zda alespoň udělala pěkný kořenový systém. Kořeny jsou poměrně tenké, na povrchu a moc husté. Pokud ani toto neudělali, přijeďte ke mě a já Vám dám rostliny které porostou a ukáži co potřebují. Opakuji dám.  Tato doba je ještě nejvhodnější pro ochutnání ze spousty odrud. VašekB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.4 (?), 17.10.2009 23:51

Moc děkuji za radu a za ochotu, zítra vyzkouším a dám vědět co vytvořili kořínky, ráda bych načerpala informace ohledně péče o rostliny, trochu všem závidím, jak si pochutnávájí na vlastní sklizni a mě se nedaří pěstovat ani rostlinu, mohu vědět odkud jste?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
metalwarrior665 - (34) - 159.206 (?), 20.10.2009 19:08

Tak venku už evidentně mrzlo a listy opadaly. Já mám zasazené rostliny od léta, zvládnou to? Jak ji můžu pomoci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.4 (?), 22.10.2009 13:35

Trochu opožděně přikládám výsledky hledání kořínků na mých rostlinkách kiwi a bohužel jsem neobjevila nic závratného, nárust kořínků odpovídá malému nárustu celé rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 38.100 (?), 31.10.2009 21:26

Včera jsem konečně otrhal poslední plody kiwi arguty. Byly již přezrálé, ale výborné. Dnes jsem je naložil s kamarádem na víno. Stále hledám jejich vhodné využití. Nejlepší jsou čerstvě natrhané k jídlu, ale když jich máte více než z jednoho keře... Chtěl bych svým příspěvkem upozornit na prořezání keřú. Respektive na odstranění odplozených výhonů, což je vhodné k provedení v této době. Keře nešetřete a řežte. Budete mít jakostnější plody v příštím roce. Přerostlé keře zbytečně zatěžují opěrnou konstrukci a následně se špatně udržují. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 14.11.2009 16:28

Všechny zdravím, já pěstuji kiwi argutu 4 roky, koupila jsem si 3 kusy a jsou každý rok obalené, také jsem je nedávno dotrhala, jsou chutnější, když jsou hodně zralé, namnožila jsem si tři odnože, hodně letos vyrostly, mohly by příští rok rodit, letos jsem koupila kiwi červené-ken s red, zatím jsem ho ještě nestříhala, někde píšou na jaře, někde na podzim tak nevím jak se rozhodnout, mohu ho stříhat ještě letos?děkuji E

kiwi
kiwi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika