Kiwi



ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?)
2.6.2011 12:19

Zdravím, kiwi pěstuji už řadu let ale to modré kiwi jsem ještě neviděla, taky bych si ho pořídila, poradíte kde bych ho mohla koupit, děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 158.32 (?), 6.9.2010 12:58

zdravím, z tej vašej fotky nie je vidieť nič ale pokiaľ sú plody u kiwi hladké, veľkosťou 2-3 cm, tak pravdepodobne máte Actinidia arguta.  plody vám stihnú dozrieť do príchodov mrazov (dokonca října). určite počkajte, kým zmäknú a potom ich oberte. prípadne nechajte odležať, keby do mrazov nestihli zmäknúť. chuťovo bývajú veľmi dobré. tento rok je neštandartný, slnka je málo a tak môže byť dozrievanie trocha posunuté. čo sa rezu týka, tak na jar kiwi hodne slzí, vysiluje sa. lepšie by bolo spraviť rez ešte teraz na jeseň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.35 (?), 19.9.2010 14:26

pokud bydlíte blízko někoho z nás, možná by tam někdo skočil.kiwi v české rep.nejvíc prodal pan Štajnochr z Brna na výstavách po celé republice.taky můžete pěstovat kivi červené, nebo rané, které zrajou zač.srpna a mnohé jiné.Kiwi chce oporu, něco po čem se šplhá.Já použil třeba i stromy, je z toho pak džungle, ale mně ty dobré plody zato stojí.lépe je udělat konstrukce, ale to je dost nákladné.Nebo pěstovat jen jedno-dvě u tyče a řezat je tak aby jim opora stačila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
huskye - (13) - 93.241 (?), 21.9.2010 17:08
Tak už mám lepší fotku :-) sice se tam máme stěhovat až za tři týdny asi, ale byl jsem dneska na domě a tak jsem si to kiwi vyfotil :-) Víte tedy někdo co to je a zda to má šanci ještě dozrát, takže bych to zatím měl nechat? Díky
kiwi1
kiwi1
kiwi2
kiwi2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 176.38 (?), 21.9.2010 18:57

Jsou to arguty a budou dozrávat během října. Já moje kiwi arguty trhám koncem října. Při podtržení dozrají během týdne až deseti dnů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
huskye - (13) - 93.241 (?), 21.9.2010 20:54
Super, děkuju :-) A ještě jedna věc. Bude vadit po sklizni řez? Chci to docela výrazně sestřihat...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 176.38 (?), 21.9.2010 22:38

Po opadu listí prořezat. Řez v předjaří je již opožděný a rostina pláče.  Snese hluboký prořez.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.224 (?), 23.9.2010 11:34
díky :-) doufám, že na jaře zezelená a neuschne po mém zákroku... zahradu mám poprvé v životě a počítám že to bude jiné než si pěstovat kytky v obýváku :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.35 (?), 4.10.2010 21:22

pokud je to neúrodná odrůda, zrušit samce a zasadit novou odrůdu samici.letos je dost špatný rok na úrodu ovoce vůbec.Takže za jeden rok se to nepozná.dobré odrůdy jsou hodně úrodné, kýble plodů.
neumím sem vložit snímek, aby jste věděl, jaký květ má samec a jaký samice, když se do květu podíváte, jistě na to přijdete.samice má i zárodek plodu, samec jen prašníky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.35 (?), 5.10.2010 21:31

Pardon, spěchám a ujíždí mi to, zrušit neúrodnou samici ovšem a samce nechat k další samici, nové.Já dnes sadil červenoplodé a ted jedu a sháním modroplodé.

arguta nadija
arguta nadija
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 2.6.2011 12:19

Zdravím, kiwi pěstuji už řadu let ale to modré kiwi jsem ještě neviděla, taky bych si ho pořídila, poradíte kde bych ho mohla koupit, děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika