Kiwi



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
host - 155.12 (?) 
6.3.2011 21:16
... ale kde to kvetlo už bohužel nevím. Příště si tam uvážu nějakou pentli.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 63.110 (?), 1.5.2011 15:51

Kiwi stříhejte brzy na jaře, před vegetačním obdobím, nejlépe koncem února, začátkem března - bohatě obrazí. S úrodou si hlavu nelamte, někdy přijde až po pěti letech, kdy rostlina dostatečně zesílí. Pak zjistíte jaký je to "plevel" :o) Roste to před očima a plodí vydatně. Pokud dáte rostlině prostor, například ji věnujete pergolu, aby ji celou porostla, bude rodit ochotně a ráda všude kam ji pustíte. Já mám několik keřů kiwi jako živý plot 2 - 2,5 metrů vysoký. Vyvazuji na dráty natažené na kovové konstrukci a stříhám i v průběhu vegetace - na jaře ale provádím redukční řez. Síla kmínku u desetiletých rostlin je přibližně 6 - 8 cm a výnos z jednoho keře cca 20 litrů plodů. První tři roky to vypadalo, že jsem se nechal napálit při koupi - vypadalo to spíše jako svlačec. Rodit začaly po pěti letech. Doporučuji samosprašné odrůdy, které nepotřebují samce. Je tam větší jistota úrody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 93.96 (?), 1.9.2014 9:45

Zdravim. Mám zasadené a na dráte pestované minikiwi, no čím viac čítam o pestovaní, tým viac sa zamotávam. Preto prosím o vysvetlenie na ktorých to vlastne výhonoch kiwi plodí.

1. generácia su hlavné kostrové konáre tahané na dráte

2. generácia je z hlavných konárov vyrastajúci bočný obrast

a teraz neviem či plodonosný obrast sa vytvára už na 2 generácii konárov alebo z 2 generácie vyrastá este 3 generácia a až na nej sa vytvára plodonosný obrast?

Za vysvetlenie vopred dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.61 (?), 5.5.2011 23:55

Mám samosprašnú odrodu Jeny už desať rokov a zatial som nemal na nej ani jeden plod. Preto som ju pred mesiacom pretšepil. Už to pučí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.171 (?), 7.5.2011 21:32
Dobrý den.Mám na zahradě minikiwi samčí a samičí.Kupoval jsem je vloni na jaře a samec roste bujně už má dva metry zato samice je poloviční. Na samci jsem letos viděl už dva květy ale na dnešek ráno byl mráz a vypadá to že ty vrcholky s těma květama namrzly.Je možný že je takhle náchylná? A to nemám někde na otevřeném prostoru ale mezi barákama.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 31.5.2011 13:32

Tak kiwi už pěkně nakvétá, hlavně že jsou na něm včeličky


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 31.5.2011 14:16

U mne taky rozkvetlo, naštěstí mrazík poškodil jen listy a květenství to přečkalo. Počasí je dobré a krom včel se do květů pustili i čmeláci.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 31.5.2011 20:27

To máte asi taky samosprašné mini kiwi, je na pěstování nejmíň náročné a hodně plodí, už bych jiné nechtěla, mám i červené a kvetou jen samice, takže zatím nerodilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.35 (?), 20.7.2011 13:34
gratuluji vám k úrodám kiwi, kromě letošního roku, kdy to na většině území namrzlo a musíme si počkat na lepší rok./rodu jsem viděl jen v želešicích pod Brnem, v Skalice.kamenec u Frýdku-Místku, na Hukvaldech a na jižní moravě a slovensku. Namrzlo toho moc, ořešáky, merunky, švestky a moc jiných, broskve.Nepřestante věřit, že jednou zas přijde rok, kdy bude všeho dost.Podobně jako na téhle kolomiktě aktinidie
Vitakola,odrůda druhu kolomikta
Vitakola,odrůda druhu kolomikta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.35 (?), 20.7.2011 13:39
myslel jsem, že mi to dá oba obrázky a ono to dalo jen samce, něco jsem pokazil, tak samici dávám zvlášť
Vitakola,odrůda druhu actinidia kolomikta
Vitakola,odrůda druhu actinidia kolomikta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika