Kivi řízkování



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?) 
8.6.2010 0:24

Já se v těch názvech moc nevyznám, kiwi jsem si objednala v zahradnictví a jiný název než Actinia Arguta tam nebyl, mám víc druhů, jedno se moc nepne, spíš je to velký keř a jiný druh dělá velký šlahouny a omotává se kolem konstrukce, ještě jsem si objednala červené-Ken ś Red Portos ale to není samosprašné, mám dvě samice a jednoho samce, jedna samice letos pokvete, nevíte prosím, jestli se může opylit od toho druhu Arguta, když ten červený samec ještě letos nepokvete, už jsem se někde v diskusi ptala ale nikdo to nevěděl, kiwi mám asi 5 metrů od sebe, jestli máte nějaké zkušenosti, budu ráda, když mi poradíte, děkuji E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 84.138 (?), 8.6.2010 6:33
vy ste si ku odrode Ken s Red objednali špeciálneho červeného samca? samec je vždy potrebný, aj pre samosprašné, ale všeobecne stačí jeden poriadny, netreba pre každú odrodu zvlášť. jedine že by ste pestovali ešte iné odrody ako arguta (trebárs kolomiktu), vtedy by sa doba kvitnutia u samca a samice nemusela prekrývať. ak to je možné, dajte sem fotky všetkých druhov kiwi, čo pestujete - aspoň fotku listov... a skúste kvetom samosprašnej kiwi opeliť tú Ken s Red ale mám pocit, že to moc nepôjde. za pokus nič nedáte. ja mám samcov arguta viacero, na samosprašnosť sa nespolieham ani náhodou. keď sú rastliny menšie, kvetov je pár, opeľujem ručne. môže sa stať že peľ nedoletí ani to hmyz neprenesie, keď sú samec a samica od seba moc ďaleko.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 8.6.2010 19:18

Ano, nejdřív jsem si objednala jeden červený pár a pak ještě přiobjednala jednu samici, ty samosprašný odrůdy Arguty jsem měla bez samce a normálně rodily, první mám pátý rok a ostatní čtyři roky, jen ta moje sazenice je třetí rok, všechny vždycky obalené plody, tu červenou samici zkusím opylit protože moc květů ještě nemá ale nevím jestli to k něčemu bude, když ty Arguty nejsou samci, ještě jsem zjistila, že ty červený samice mají každá jiný listy i barvu, jsou z jednoho zahradnictví, jedna je víc zelená, posílám foto, snad to bude vidět, moc děkuji za rady, Ella

samice Kens red
samice Kens red
samice Kens Red
samice Kens Red
samec Kens Red
samec Kens Red
samice Kens Red květ
samice Kens Red květ
Arguta keř
Arguta keř
Arguta pnoucí
Arguta pnoucí
sazenice třetí rok,pnoucí
sazenice třetí rok,pnoucí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 8.6.2010 20:33
Argutu jsem vysadil předloni a vloni sklidil první plod. Je fakt že se o ni moc nestarám protože slouží spíše jako zelená stěna bo rychle roste. Letos pokvete o něco více. Kvůli úrodě jsem si pořídil velkoplodé A.C.Hayward samici a opylovač. A právě tuto samici bych chtěl nařízkovat. Jak jsem již psal jinde, dnes jsem obě rostliny vyryl a dal do písku protože začaly uvadat z týdeního pobytu ve vodě. Doufám že to přežijí. Paní Ello máte hezké velké rostliny paprik, já mám sice plody ale rostliny živoří, jsou nažloutlé a schodily většinu listů. Začínají se probírat venku až tento týden. Přeji hezký večer, Mirek.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Tady jsem rostliny kupoval....
Tady jsem rostliny kupoval....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 8.6.2010 23:41

Dobrý večer, tak to kiwi co máte vy, má moje známá a každý rok má velikou úrodu, plody jí ale špatně dozrávají, tak je otrhá ,nechá dojít, mají je třeba ještě v lednu, už ho chtěla mockrát nařízkovat a nikdy se jí žádný řízek neujmul, třeba vám to vyjde, já myslím, že se to vaše vzpamatuje, kiwi není nijak náročné, já ho na zimu přikopčím a na jaře rozhrnu hlínu a přidám kolem rohovinu, jinak ho občas pohnojím kristalonem, právě proto mi vyhovuje jeho pěstování, že netrpí žádnou nemocí a nemusí se vůbec stříkat, už ho máte hezky nakvetlý, já mám ještě poupata.Mě se ty papriky konečně sebraly, od jara jsem měla ale problémy, nejdřív mi padaly v kelímkách a ze začátku uhnívaly ve skleníku, však jste mi vždycky poradil co s nima, letos jsem prvně rozházela ve skleníku přes výsadbou granulovaný kravský hnůj a te´d hnojím Kristalonem, hodně větrám, mějte se hezky, zdraví Ella

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.253 (?), 8.4.2012 13:59

Dobrý den.Tak tuhle odrůdu mám už 6let a nekvete.Při nákupu mě bylo řečeno, že je samosprašná, asi tomu tak není.Co mám udělat, abych měla plody?Myslím, že mám samce a musím koupit samici, ale tady u nás jsem ji nikde nemohla sehnat, ani nikdo nevěděl jak se jmenuje.Název jsem zjistila až z vaší fotky.Děkuji za odpověď Zdenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.253 (?), 8.4.2012 14:02

Nemám fotku, ale název napíšu podle vás.A.chinensis hayward

Zdenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.241 (?), 2.12.2017 11:05

Ve skleníku mi kiwi nekvetlo, teprve venku, ale asi po 5ti letech. Mám kiwi toho typu, co lze koupit v obchodech, pěstuji na JV stěně domu v Brně. Množení se mi povedlo náhodným zatížením výhonu v zemi, chytil se, pustil kořeny, pak jsem ho odřízl. Roubování samce na samičí rostlinu - po několika pokusech jsem uspěl tzv. přikájením, tj. odříznutím kůry na výhonech obou rostlin a přivázáním k sobě, ale trvalo to 2 roky. Řízkování se mi nepovedlo. Nyní mám 2 samičí a 1 samčí rostlinu - kromě toho vroubovaného samce - a sklízíme tak 50-60 kg ročně. Sklizeň po opadu listů až na konci listopadu, pokud příliš nemrzne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.138 (?), 9.6.2010 22:19
Ken s Red mám i ja, dve rastliny. Jedna je v pohode, pekne rastie a druhá zasadená asi meter od nej,, má listy svetlé a trocha zvaednuté. a neviem, čím to je. možno primrzla. nebude to rôzne sfarbenie u vašich dvoch Kens red vplyvom nedostatku nejakého prvku? napríklad železa. zvyčajne to rastie dobre, ale mne na moc silnom slnku trocha skrúca listy, lepšie je mať aspoň časť dňa polotieň. aspoň tak sa mi zdá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 12.6.2010 12:53

Tak jsem ho zkusila opylit, ještě jsem to nikdy nedělala, stačí opylit všechny květy(asi 25)jedním kvítkem?udělala jsem to samosprašnou Argutou, já já hnojím Kristalonem a rohovinou, všechny keře mám celý den na sluníčku a plody jsou obaleny, E

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika