kdoule



vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?)
25.12.2009 8:55

Nejlíp bude si ji naroubovat.Já tu Vranja dovezl z holandska roubovanou na hlohu.Nevidím ale rozdíl mezi odrůdou vranja a mamoth, asi mi dali obě vranja.Je s tím ale dost práce. Mělo by se vědět jak je zpracovat. Je to tvrdé, člověk by si uřezal i prsty. Dám to na prkénko, vrazím nůž a vypáčím směrem ostří, tak to jde snadněji, na čtvrtky, odstraním ohryzek a většinou i slupku, nakrájím trochu na drobno. Labužníci prý kompot hodnotí moc dobře. Je dobrý, ale u mně vítězí ovoce, které se dá jíst hned ze stromu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 122.179 (?), 29.5.2009 22:44

Přikláním se k názoru, že jsou samosprašné.Není roku, kdy by kdoule nezaplodila.Ovoce je často opomíjené, nejen že překrásně voní, ale jde i o léčivé mucilaginósum a dobře rosolující ovoce (např.v kombinaci s jablky).  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.83 (?), 13.6.2009 13:47

Zdravím, hledal jsem nějaké info o kiwi a tak jsem se mrknul i sem, mě plodí rok co rok, zahradu jsem koupil před 10lety, už tam byly.Na jaře jsem vzal 4odkopky tak jsem zvědavej jak to dopadne, roste a daří se mu.No a co se týče zpracování i pálenka je zvláštní a jak už k douly patří je silně aromatická.LK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 14.6.2009 7:56

Pálenka z kdouly bude asi dost aromatická, ale to je jediné, čím bude vynikat.Horší to bude s cukernatostí, tam to bude nutné suplovat řepným cukrem, aby se něco vůbec napálilo.Nebo máte lepší zkušenost?  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 15.11.2009 22:18

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, v kolika letech po výsadbě kdouloň plodí a jak rychle (pomalu) roste. Letos jsem na dovolené v Bulharsku kdouloně poprvé viděl a chtěl bych si jí vysadit na zahrádce, ani ne tak k užitku, jako spíš na okrasu.

Díky za radu.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 27.11.2009 8:11

nejjednodušší jak získat kdouli je si ji naroubovat, může to být i na hloh, jabloň a jiné, asi by rostla i na hrušce a na jeřabině.

Nikdo mi neporadil tady o těch hnědých tečkách uvnitř plodů, jak se jim vyhnout. V jaké zralosti se zpracovávají.Asi hodně brzy po sklizni, aby nehnědly. dnes už jsou moc hnědé.vezmu z nic semena a vyhodím na kompost.Semena ihned vyseju venku do bedýnky.To bude na podnože pro hrušky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.74 (?), 28.11.2009 16:53

nevím jak kdoule, ale mohlo by se jednat o nedostatek vápníku, alespoň jablka tím trpí některé odrůdy v některých letech.   pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 21.12.2009 19:07

díky, zkusím povápnit dřevěným popelem, snad se to rychle zapracuje a zabere to.a budu se snažit sehnat kulaté plody=jinou odrůdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.3 (?), 19.4.2023 19:58
kdouloň moc vápnění nee. žloutnou listy, zhorsí se využívání železa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 22.12.2009 7:55

Mám 2 druhy kdoulí, jednu podnožovou(MA) a druhou okrasnou.Žádná z nich něčím takovým netrpí a plodí ustavičně.Nebude lepší vysadit zdravý stromek?  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 25.12.2009 8:55

Nejlíp bude si ji naroubovat.Já tu Vranja dovezl z holandska roubovanou na hlohu.Nevidím ale rozdíl mezi odrůdou vranja a mamoth, asi mi dali obě vranja.Je s tím ale dost práce. Mělo by se vědět jak je zpracovat. Je to tvrdé, člověk by si uřezal i prsty. Dám to na prkénko, vrazím nůž a vypáčím směrem ostří, tak to jde snadněji, na čtvrtky, odstraním ohryzek a většinou i slupku, nakrájím trochu na drobno. Labužníci prý kompot hodnotí moc dobře. Je dobrý, ale u mně vítězí ovoce, které se dá jíst hned ze stromu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika