kdoule



host - 171.74 (?)
28.11.2009 16:53

nevím jak kdoule, ale mohlo by se jednat o nedostatek vápníku, alespoň jablka tím trpí některé odrůdy v některých letech.   pH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 122.179 (?), 29.5.2009 22:44

Přikláním se k názoru, že jsou samosprašné.Není roku, kdy by kdoule nezaplodila.Ovoce je často opomíjené, nejen že překrásně voní, ale jde i o léčivé mucilaginósum a dobře rosolující ovoce (např.v kombinaci s jablky).  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.83 (?), 13.6.2009 13:47

Zdravím, hledal jsem nějaké info o kiwi a tak jsem se mrknul i sem, mě plodí rok co rok, zahradu jsem koupil před 10lety, už tam byly.Na jaře jsem vzal 4odkopky tak jsem zvědavej jak to dopadne, roste a daří se mu.No a co se týče zpracování i pálenka je zvláštní a jak už k douly patří je silně aromatická.LK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 14.6.2009 7:56

Pálenka z kdouly bude asi dost aromatická, ale to je jediné, čím bude vynikat.Horší to bude s cukernatostí, tam to bude nutné suplovat řepným cukrem, aby se něco vůbec napálilo.Nebo máte lepší zkušenost?  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 15.11.2009 22:18

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, v kolika letech po výsadbě kdouloň plodí a jak rychle (pomalu) roste. Letos jsem na dovolené v Bulharsku kdouloně poprvé viděl a chtěl bych si jí vysadit na zahrádce, ani ne tak k užitku, jako spíš na okrasu.

Díky za radu.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 27.11.2009 8:11

nejjednodušší jak získat kdouli je si ji naroubovat, může to být i na hloh, jabloň a jiné, asi by rostla i na hrušce a na jeřabině.

Nikdo mi neporadil tady o těch hnědých tečkách uvnitř plodů, jak se jim vyhnout. V jaké zralosti se zpracovávají.Asi hodně brzy po sklizni, aby nehnědly. dnes už jsou moc hnědé.vezmu z nic semena a vyhodím na kompost.Semena ihned vyseju venku do bedýnky.To bude na podnože pro hrušky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.74 (?), 28.11.2009 16:53

nevím jak kdoule, ale mohlo by se jednat o nedostatek vápníku, alespoň jablka tím trpí některé odrůdy v některých letech.   pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 21.12.2009 19:07

díky, zkusím povápnit dřevěným popelem, snad se to rychle zapracuje a zabere to.a budu se snažit sehnat kulaté plody=jinou odrůdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.3 (?), 19.4.2023 19:58
kdouloň moc vápnění nee. žloutnou listy, zhorsí se využívání železa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 22.12.2009 7:55

Mám 2 druhy kdoulí, jednu podnožovou(MA) a druhou okrasnou.Žádná z nich něčím takovým netrpí a plodí ustavičně.Nebude lepší vysadit zdravý stromek?  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 25.12.2009 8:55

Nejlíp bude si ji naroubovat.Já tu Vranja dovezl z holandska roubovanou na hlohu.Nevidím ale rozdíl mezi odrůdou vranja a mamoth, asi mi dali obě vranja.Je s tím ale dost práce. Mělo by se vědět jak je zpracovat. Je to tvrdé, člověk by si uřezal i prsty. Dám to na prkénko, vrazím nůž a vypáčím směrem ostří, tak to jde snadněji, na čtvrtky, odstraním ohryzek a většinou i slupku, nakrájím trochu na drobno. Labužníci prý kompot hodnotí moc dobře. Je dobrý, ale u mně vítězí ovoce, které se dá jíst hned ze stromu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika