Jaké exotické ovoce do bytu?



adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 208.31 (?)
15.5.2010 13:41

ja mam skusenosti len s :

Kávovník - malo vody, kysla zem, tmavsie umiestnenie (vyhoda), ale ked je velky, je dost riedky, podla mna malo esteticky, pestovanie pohodicka, len pozor, nepreliat a nehnojit hnojivom s vapnom.

Banánovník - mam basjoo aj toho prcka, co sa bezne predava, na pestovanie pohodicka, hnojim, polievam, je na okne, ked je moc velky, ide na stolcek, co najblizsie oknu. ziadna narocnost.

Citrónovník - mam asi 2 mesiace, raz som zabudla poliat a zhodil 2/3 listov, je na zapadnom okne, ale problem bude s prezimovanim.

Pepino - zatial na zapadnom okne, na konci maja ide na zahradu (mal by mat min 4hod slnecneho svitu a hlavne plac, co na okne u mna nema a balkon nemam),

Jednoduche na pestovanie je banan, kavovnik, mam aj avokado (polievam, hnojim, nic viac), mango (to iste). skusam pestovat vsetko mozne. adri

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 174.179 (?), 4.9.2009 19:46, zobrazeno: 11719x

Dobrý večer. Chci se zeptat, které z těchto oxotických ovocí mohu pěstovat v panelákovém bytě bez nutnosti "zimovat" (mám pouze balkon) jde bez nějakých obrovských problémů pěstovat v bytě?

Případně pokud víte ještě o nějakých jiných tropických rostlinách, které plodí a dají se pěstovat v bytě. Zatím pěstuji kávovník, eugenii surimanskou, arbutus unedo a granátovník, pár banánovníků... Díky všem :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 36.46 (?), 16.10.2009 17:22
to bohužel něvím, taky by mě to zajímalo, já mám jen granátovníky, některé citrusy ti doma určitě vyplodí. viděla jsem i banánovníky, ale bylo to ve velké hale málo vytápěné v čekárně u zubaře a měl hodně plodů. ale vím určitě že se dají pěstovat doma chilli papričky jen květy musíš štětečke opýlit, jsem laik ale povedlo se mi vždycky je sázím na podzim a kolem vánoc dozrávají, jen potřebujou hodně vody protože jinak rychle vadnou a hynou daniela
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 71.125 (?), 11.11.2009 20:49

Tak můžu doporučit tyto postliny protože je sám mám doma:

Kávovník, Banánovník, Citrónovníky, Mandarinkovníky, vanilkovou orchidej, Ananasovník, Litchi, Pepino, Pomerančovník a čajovník, ale bacha naněj je velice citlivý na večkeré změny a často umírá!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.208 (?), 9.3.2010 15:15

Zajímalo by mě jak zimujete granátovník,. Podle mě potřebuje teploty 5 -0°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.78 (?), 20.3.2010 11:49

Já mám teď už pět let granátovník ve studeném skleníku, kde je v zimě kolem mínus 3 -5 stupňů Celsia a přežívá tam jak semenáč klasického velkoplodého granátového jablka, tak i maloplodá varieta Nana, která ochotně kvete. Lze ho mít na málo vytápěné chodbě, verandě, garáži, klidně i ve sklepě, pokud tam je chladněji. Granátovník na zimu opadá, takže nepotřebuje světlo, jen podle teploty tak 2-3 za zimu zalít.

Do bytu bych si určitě nepořídila Arbutus - planiku, jak je uvedena v prvním příspěvku, ta by byla vhodnější někam na chráněné místo zahrady, nebo do studeného skleníku. Ona sice kvete v zimě a plody pak dozrávají také za rok v zimě, ale v bytě je na ni příliš teplo, potřebuje v tomto období teploty kolem 10 - 15 stupňů.  Pokud bude venku, a bude opravdu zima, rostlina nepokvete a je možné, že se kvetení přesune na jaro. Zvláště, pokud bude průběh počasí podobný více zim za sebou... Já si jej chci do svého skleníku pořídit, protože se mi moc líbí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 20.3.2010 16:40

U Frýdku Místku v Dobraticích žije pan Poloch, má vytápěný skleníček a co mne udivilo, je, že je soběstačný s ananasy.Má regály asi 60-65cm nad sebou a na nich asi 5litrové květináče a na poszim každý ananas dozrává o váze asi 2kg. Samozřejmě v jiných obdobích kdyby chtěl ananasy, musí kupovat.Takhle je má v listopadu a prosinci.
Zkusit by se dal citron, sehnat nějakou spolehlivou odrůdu.to jsem viděl u pana Šmída v za Petřkovicemi v l... Pak jsem viděl u Plzně skleníček vytápěný malými kamínky a plný mandarinek. U Vyškova zase jeden citrusář má svoje pomeranče.Mezi citrusáři se toho jistě dozvíte víc.U Teplic jsem viděl skleník vysoký asi 5m, jeden stromek samosprašné papaji plný ovoce.Možná se zakrslou odrůdou by šlo jít níže, skleník asi 3m.Škoda, že citrusáři zvl. v okolí Brna propadli okultním praktikám a zatáhli je i na internetové stránky.Český člověk je velmi nezkušený v duchopvních věcech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.167 (?), 15.5.2010 10:50

Dobrý den, rád bych se zeptal, který z těchto druhů jaké jste tu napsala je nejméně náročná na pěstování. Děkuji za odpověď erik3004@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 208.31 (?), 15.5.2010 13:41

ja mam skusenosti len s :

Kávovník - malo vody, kysla zem, tmavsie umiestnenie (vyhoda), ale ked je velky, je dost riedky, podla mna malo esteticky, pestovanie pohodicka, len pozor, nepreliat a nehnojit hnojivom s vapnom.

Banánovník - mam basjoo aj toho prcka, co sa bezne predava, na pestovanie pohodicka, hnojim, polievam, je na okne, ked je moc velky, ide na stolcek, co najblizsie oknu. ziadna narocnost.

Citrónovník - mam asi 2 mesiace, raz som zabudla poliat a zhodil 2/3 listov, je na zapadnom okne, ale problem bude s prezimovanim.

Pepino - zatial na zapadnom okne, na konci maja ide na zahradu (mal by mat min 4hod slnecneho svitu a hlavne plac, co na okne u mna nema a balkon nemam),

Jednoduche na pestovanie je banan, kavovnik, mam aj avokado (polievam, hnojim, nic viac), mango (to iste). skusam pestovat vsetko mozne. adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika