Jak nejlépe uchovat bazalku na zimu?



host - 136.2 (?)
18.9.2016 22:22

Bazalku suším, nezhnědla, možná je to také odrůdou, loni jsem měla nějakou citronovou a tu tmavou, kterou má pan PP. V různých receptech radí, prý je nejlepší naložit do oleje, nezkoušela jsem. Také snad lze odebrat na podzim vrcholové řízky, ve vodě zakoření, zasázet a pěstovat na kuchyňském okně v květináči, myslím, že to také nebude to pravé. Letos mám Mánes v truhlíku se spilantem, dělá parádu, krásně voní.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.38 (?), 18.9.2016 7:16, zobrazeno: 7788x

Mám spoustu krásné bazalky, ale nevím, jak ji uchovat, aby byla i v zimě. Při sušení mi zčernala, mrazit se mi ji nechce - to se mi zdá, že ztrácí chuť. Jaké jsou vaše nejlepší zkušenosti? Děkuji :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 18.9.2016 7:57

Ano, jak píšete to funguje a o ničem jiném zatím nevím. Snad udělat nějaké pesto, ale to by se muselo sterilovat. Pár bazalek nasuším, i přesto že ztmavnou, aroma zůstane. Do omáček se použít dá, na ozdobu, nebo bruschetu to není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.38 (?), 18.9.2016 16:28

To je škoda, že ji nelze uchovat i jinak... :-(

Moje bazalka
Moje bazalka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 18.9.2016 17:26

Kdoví, možná to nějak jde, jen o tom nevíme. To je Mánes? Měl jsem ji loni taky v truhlíku a byla nádherná. I příjemně voní. Letos už jsem ji nesehnal.

Bazalka Mánes
Bazalka Mánes
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.38 (?), 18.9.2016 18:26

Pěknou ji máte. Ta moje je obyčejná, z výprodeje v Baumaxu GENOVESE. Ale je úžasná, voní nádherně, vyrostla do výšky přes 80 cm. Kéž by někdo poradil, jak ji na zimu uchovat co nejlépe. enlightened  laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 136.2 (?), 18.9.2016 22:22

Bazalku suším, nezhnědla, možná je to také odrůdou, loni jsem měla nějakou citronovou a tu tmavou, kterou má pan PP. V různých receptech radí, prý je nejlepší naložit do oleje, nezkoušela jsem. Také snad lze odebrat na podzim vrcholové řízky, ve vodě zakoření, zasázet a pěstovat na kuchyňském okně v květináči, myslím, že to také nebude to pravé. Letos mám Mánes v truhlíku se spilantem, dělá parádu, krásně voní.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.38 (?), 19.9.2016 16:36

Máte typ na to pesto? Nechci tam dávat sýr ani oříšky. Chci jen uchovat bazalku co nejjednodušeji. Stačí ji tedy rozmělnit, přidat olej a sůl? Nebo ji lépe zakonzervuje i přidání česneku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika