Granátové jablko



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 96.39 (?) 
28.5.2011 16:43

Dobrý den, mám Granátové jablko vypěstované ze semínka, má 1 rok a výšku cca 90cm. Roste jako z vody, ale mám problém s tím, že roste jen rovně vzhůru a nevětví se a je tenoučké. Zkusil jsem jej tedy zkrátit o pár centimetrů a odstranit pod uřezáním asi 3 řady lístků. Co myslíte, neudělal jsme chybu? začne se větvit?

Granátové jablko
Granátové jablko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 40.98 (?), 31.8.2011 23:03
Já mám granátový jablíčko už několik let, prošlo už lecčím. Poslední léta s ním ale dělám psí kusy. Pominu, že mi ho vožvejkal pes. Vršek jsem zasadil, spodek mi chcípnul. Ale aspoň kus jsem zachránil. No a k dotazu, proč je ta kytka taková tenká. Jestli ji máš doma za oknem, tak má nejspíš málo světla a nebo trpí nějakým parazitem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.73 (?), 6.1.2013 14:51

zasadila som viac semienok z kúpeného plodu. A mám aj jeden takýto vytiahnutý. Niektoré sa ale sami vetvia, zatiaľ nezasahujem. Uvidím ako budú vyzerať na jar a podľa toho sa rozhodnem ktoré si nechám.

Na Flore som kúpila zakrslú odrodu, dvojročnú, tretiu sezónu prežila na balkone, v terakotovom kvetináči, ale ten je dosť vysychavý. Nato, aký je malý, mal dosť kvetov a aj prťavé plody. Teraz je to taká metlička. Na jar presadím, už sa teším.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 79.236 (?), 28.5.2011 18:07

Tak to by mě zajímalo taky jestli není potřeba nějaký jiný druh na opylení, rozkvete a pak květ odpadne, letos mám jenom 2 poupata, protože jsem rostlinku vyndal děsně brzo a popálil mi jí jarní mráz.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika