Granátové jablko



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
david.figs - (17) - 50.44 (?) 
9.11.2008 15:10

Zdravím, na jaře budu mít rostlinu granátové jablko var. nana.

Na jaře se chystám rostlinu zasadit ven a nechat ji venku i přes zimu.

Má s tím někdo zkušenosti?

Děkuji

Punica granatum nana
Punica granatum nana
Semenáč-mrazuvzdorný
Semenáč-mrazuvzdorný
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
tomas.olt - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 176.34 (?), 26.12.2008 20:27

Tak jablíčka dozráli téměř až koncem roku!  Příští rok zkusím rašení rostliny urychlit už od března v teplejší části chodby...  :-)

jablíčka
jablíčka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.108 (?), 28.12.2008 19:32

jak zacit pestovani granatoveho jablka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 26.12.2008 21:22

Je uváděno přezimování s ochranou -15°C, takže záleží, jaká bude zima - je to na hraně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomas.olt - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 176.34 (?), 16.1.2009 13:30

No tak myslím že letos zima přitvrdila ale už to jde pomalu zase nahoru. 

Moje domací meteostanice minulý týden naměřila min. teploty: venku -16,3

ve skleníku -9,8 a veranda dokonce -2,6 C. Zatím to odneslo pouze jedno aloe, které jsem zapoměl na verandě. Většinou resp. poslední minulé 2 zimy mi teplota na verandě neklesla pod bod mrazu.

Uvidíme jak se bude zima vyvíjet dál...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.248 (?), 5.2.2009 18:55
Zdravím pěstitela Granátovich jablíček.Rád bych se připojil do diskuse.Sám je pěstuji asi 7 let a mám docela dobré výsledky.Z jedné zakoupené rostlinky se mi podařilo řízkováním namnožit mnoho desítek krásných již v druhém roce kvetoucích rostlin.Jedná se o zakrslou formu P. "nana" Přesto že žiji na sever.Moravě v nmv.550m nádherně kvetou stovkami květů celé léto až do pozdního podzimu.Fotky příště.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.44 (?), 17.2.2009 13:47

Dobrý den, chtěla ybch se zeptat, jak začít s pěstováním granátového jablka ze semínek.

děkuji moc za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.248 (?), 17.2.2009 19:15

Dobrý den, je to velice jednoduché, do plastové krabičky od masa si namýcháte 2/3 jemného říčního písku a 1/3satbového substrátu provlhčíte, pokladete semínka a lehce zasypete, překryjte provlhčenými novinami a zakryjte druhou plast.krabičkou, udržovat vlhké.Na teplém místě u radiátoru vám během 2 až 3 týdnů vyklíčí.Je dobré přepikýrovat až budou mít aspoň 4 lístky.Pokud máte možnost množit řízkováním je to rychlejší a jednodušší.Přeji hodně ůspěchů Honza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.79 (?), 14.7.2019 13:31

Získala jsem z dospělého stromu řízek granátového jablka, Jak mám zasadit, do jaké zeminy a za jak dlouho pustí kořínky, jestli vůbec se uchytí?Mám vytvořit skleníček?Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 26.143 (?), 9.11.2010 12:59

Dobrý deň, mám tri odrody granátových jabľk, najstaršia rastlina má asi 25 rokov, je semenáč, pochádza so Soči v Rusku, 10 rokov je vonku výšku má 1,8 m v prvých rokoch som ju prikrýval na zimu, asi 5 rokov už nie, kvitne každý rok, ale kvety opadnú, iba asi pred 4 rokmi sa vyvinulo a koncom októbra dozrelo jedno jablko cca 5 cm.

Ďalší semenáč pochádza so Španielska, má asi 12 rokov, aj keď som ho na zimu prikryl, vymrzol, na jar vždy vyrašil zo zeme, do jesene dorastie asi 50 cm, ešte nekvitol.  

Tretí granátovník čo mám som kúpil v severnom Taliansku- hotovú rastlinu, vonku je 4 roky, v prvom roku na jar po vysadení kvitol, kvety opadali, odvtedy už nekvitol, nevymŕza celý, časť konárov ostáva a raší ďalej.

Nemáte niekto skúsenosti ako je to s opelením kvetov či sú samoopelivé?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika