Fíkovník



Stanley_51 - (23) - 182.35 (?)
21.5.2009 20:22

Pokud budete fíkovník hnojit, naroste vám pouze zelená hmota a nevyzrálé dřevo v zimě odejde. Na plodnost to nemá skoro žádný vliv. Fíkovníky vyžadují spíše chudou vápenitou půdu. Já sám používám granulovaný mix kravského a koňského hnoje na jaře při rašení listů (1x) a víc ani ťuk. Opět tady platí pravidlo, že méně je někdy více. Takže s hnojením opatrně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 21.5.2009 17:19

A co čekáte za zázrak od letos vysazeného stromku? Dejte mu čas, proboha! To snad neni možný, lidi by snad chtěli aby jim to vyrostlo az den.

Rychlost záleží taky na odrůdě, Brown turkey roste velmi rychle, jiné pomaleji.

Fíkovníky není dobré moc hnojit, mají radši spíš chudou půdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Stanley_51 - (23) - 182.35 (?), 21.5.2009 20:22

Pokud budete fíkovník hnojit, naroste vám pouze zelená hmota a nevyzrálé dřevo v zimě odejde. Na plodnost to nemá skoro žádný vliv. Fíkovníky vyžadují spíše chudou vápenitou půdu. Já sám používám granulovaný mix kravského a koňského hnoje na jaře při rašení listů (1x) a víc ani ťuk. Opět tady platí pravidlo, že méně je někdy více. Takže s hnojením opatrně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 24.5.2009 1:18

Už nebudu:) děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jarda-motýlek - (6) - 68.37 (?), 11.6.2009 13:37

omlouvám se... nevšiml jsem si komentáře... z počátku jsem dával mletý vápenec a běžné NPK, po pár letech už jen sem tam když si vzpomenu tak pohodím NPK... je to v podstatě plevel :-))

ale na začátku jsem si dovezl z Chorvatska tu jejich červenou zeminu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.169 (?), 24.6.2009 15:08

Dobrý den, nevíte někdo jestli se dají fíky sušit? A jak? Stačí normálně na sluníčku? Děkuji za odpověď. janinka.sobotkova@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.209 (?), 26.6.2009 10:06

No nevím, ale všechny ty fíky v obchodech jsou sušené, nebo ne?? kromě tech čerstvých pochopitelně... takže sušit určitě jdou, na sluníčku jistě taky, jen bych se obával při delším sušení aby na to neskočila plíseň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.252 (?), 26.6.2009 12:16

My si v Chorvátsku vždy nazbierame z tých čo rastú volne v prírode a usušíme ich na balkóne.  Doma by to asi nešlo, to teplo a slnko nie je také. Doma treba sušičku, v tej sa usuší všetko. Ja najnovšie suším lesné jahody, čučoriedky, maliny a používam ich v zime na musli vlastnej výroby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.79 (?), 27.6.2009 14:59

Nejlepší jsou přece čerstvé a sušené dostanete dneska všude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 2.7.2009 17:54

Zdravím, jakpak se daří Vašim fíkům v tomto deštivém počasí? já co jsem je letos nasadila (2ks..1m výška) tak jejich plody postupně upadala a ted mohutně nasazují nové asi 15ks-to mám velikou radost.Sledovala jsem je a viděla, že se nějak zastavil růst-tak jsem si říkala ajééééje a najednou po deštivém týdnu koukám a plno nasazených plodů ale už bylo deště dost-potřebujeme slunce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 5.7.2009 12:59

 Nikdo nepíše Prosím může mi někdo napsát proč se tak stalo a ty první plody větší upadadávají i sousedovic fíček udělat totéž a to je v květináči.Je to normální? Kdy můžeme počíta že dozrají v těchto rozměrech keříků-či stromků?kujiii

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika